Ott Lepland: kui hingeliselt on väga raske, on ka muusika kirjutamine keeruline

Laulja Ott Lepland tõdes, et muusikat kirjutades mängib loo tonaalsuse kujunemisel suurt rolli see, millises meeleolus muusik parajasti on. Kui elus on aga hingeliselt väga raske aeg, on ka muusika kirjutamine keeruline.

"Samal raskel perioodil mingi loo kirjutamine, mis on mõtlikum ja sügavam ja kuhu sa tahad hetkeolukorra tähendust sisse panna – see on tegelikult päris keeruline. Ikkagi hiljem, siis kui see südamevalu on lahtunud, alles siis sa saad hakata tagasi mõtlema ja sellest lähtuvalt seda paberile või nooti kirja panema," rääkis Lepland "Vikerhommikus".

Lepland lisas, et teda tabavad loominguga seotud ideed enamasti igapäevatoimetusi tehes. "Näiteks sõidad autoga või sõidad mingi muu transpordivahendiga või üldse koristad või teed süüa, siis hakkab peas mingisugune viisijupp helisema, siis paned kähku diktofoni käima ja salvestad selle ära," kirjeldas Lepland.

Ta rääkis ka, et mitmed lood on temast isegi pisara välja kiskunud. Näiteks George Michaeli "I Can't Make You Love Me" ja Glen Hansardi "Falling Slowly".

Leplandi mõtlikumat ja sügavamat loomingut saab sel suvel kuulata kirikukontsertidel, kus Lepland üksinda klaveri saatel esineb. Lisaks enda lugudele esitab Lepland aga ka teiste autorite loomingut. Kontserdid toimuvad kirikutes üle Eesti vahemikus 8.–19. juuli.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: