Järjekordsed filmivõtted Eestis: tuntud tegijad alustavad sügisel uue linateosega

Tom Felton
Tom Felton Autor/allikas: Scanpix/REUTERS

Eestis hakatakse sel sügisel filmima uut linateost "Burial", kus teevad kaasa mitmed tuntud näitlejad ja mille kaasprodutsent on eestlane Ivo Felt filmistuudiost Allfilm.

Filmi tegevus toimub teise maailmasõja viimastel päevadel ja jutustab väljamõeldud loo vene sõduritest, kes naisjuhi Brana Vasilyeva juhtimisel peavad Hitleri jäänused Moskvasse Stalinile toimetama. Teel ründavad neid aga saksa partisanid.

Filmi kaasprodutsent Ivo Felt ütles ERR-ile, et kuigi filmi tegevus toimub Saksamaal ja Poolas, on praeguse seisuga plaanis kogu film Eestis üles võtta. "Me ei filmi Tallinnas, oleme pigem looduses ja väiksemates asulates, paljud stseenid toimuvad metsas. Tõenäoliselt ehitame osaliselt dekoratsioone, kombineerime olemasolevaid ehitisi meie poolt looduga," ütles Felt.

Ta lisas, et filmivõtted tulevad siia suuresti Eesti tagasimaksete fondi tõttu – Eesti riik maksab filmitegijatele kuni 30 protsenti Eestis tehtud kulutustest tagasi. Felt ise jõudis aga filmini tutvuste kaudu. Ta on produtsendi Matthew James Wilkinsoniga hea sõber ning koos tehakse ka Tanel Toome uut filmi "Gateway 6". "Burialis" teeb produtsendina kaasa ka Paul Higgins.

Felt rääkis ka, et filmi tegemine on praegu veel algusjärgus ja täpsemad plaanid võivad veel muutuda. Plaane lõi segi ka koroonaviirus – tegelikult taheti võtetega alustada juba suve lõpus, ent nüüd on need lükatud oktoobrisse ja novembrisse. "Viirus on mõjutanud filmi rahastamist ja tehnilisemat poolt. Hetkel paneme lõplikku finantseerimismudelit kokku," rääkis Felt.

Filmis teevad kaasa mitmed tuntud näitlejad nagu näiteks Tom Felton ("Harry Potteri" filmid), Diana Rigg ("Troonide mäng) ja Tom Glynn-Carney ("Dunkirk"). Felt ütles, et kuna võtted toimuvad Eestis, on eestlastel lootust ka filmi taustanäitlejaks saada ja võttemeeskond koosneb peamiselt eestlastest.

Praeguste plaanide kohaselt peaks film kinodesse jõudma järgmisel sügisel.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: