Tallinna loomaaias saab näha mitmeid pisikesi loomalapsi

Tallinna loomaaia loodushariduse spetsialist Karmel Ritson andis "Terevisioonis" ülevaate, milliseid väikseid loomapoegi sel suvel Tallinna loomaaias kohata võib.

Näiteks saab loomaias näha Nuubia kaljukitse tallesid. "Tegu on tegelikult ka ohustatud liigiga ja nende puhul on pojad loomaaedades väga oodatud. Tänapäeval loomaaiad mängivadki väga tähtsat rolli just liigikaitselistes tegevustes ja see hõlmab ka vajadusel tehiskeskkonnas loomade paljundamist, et neid võimalusel taasasustada," rääkis Ritson.

Lisaks nägid hiljuti ilmavalgust ka kaks kaamelipoega. Viimane neist sündis ebatavalisel ajal – hommikul. "See oligi täitsa ootamatu ja uudne asi, et päeval nähti ühe kaameli sündi. Talitajatele oli ka see väga tore kogemus ja elamus," ütles Ritson.

Külalisi võluvad sel suvel ka väikesed kängurupojad, kes tegelikult sündisid juba novembris, ent alles nüüd ema kukrust välja ronivad. "Kui kukkurloomade poeg sünnib, siis see on alles lootefaasis ja ta ronib siis mööda ema kõhukarvu kukrusse, kus ta edasi areneb," selgitas Ritson.

Loomaaias võib mäha ka nelja miilude vasikat ja ühte Jaapani makaaki, kes kogu aeg ema ligi hoiab. "Meil on see kari seal üsna suur, üle 30 makaagi ja noored ikka mängivad ja lustivad suure jooksuga ja nad võivad ka tema pikali joosta, mistõttu tasub ema küljes olla," rääkis Ritson.

Linnupoegadest võib aga kohata pisikesi laglesid, kes loomaaia linnutiikidel toimetavad, habekotka tibusid ja neitsikure poegi. "Neitsikure pojad on nüüd vanalindudega juba suhteliselt sama kasvu. Harjutavad muudkui – oma tiibasid raputavad ja treenivad oma rinnalihaseid. Väga vahvad tegelased," ütles Ritson.

Ta lisas, et pisikesi loomalapsi võib sel suvel veelgi oodata.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: