Terviseamet võttis keeldu eiranud ööklubid pihtide vahele

{{1592291340000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mai viimasel nädalavahetusel inimesed enam 2+2 reeglist kinni ei pidanud.

Terviseamet algatas kaebuste ja meelelahutusasutustesse korraldatud kontrollkäikude peale mitmeid menetlusi ööklubipidude pidamise ja 2+2 reegli rikkumise eest.

Hommikuse seisuga on terviseametini jõudnud üheksa kaebust ööklubide kohta, osade rikkujate suhtes on algatatud ka menetlused. Vastavalt valitsuse korraldusele kehtib Eesti ööklubides jätkuvalt külastuskeeld, sest ööklubisid loetakse kõrgendatud nakkusohuga kohtadeks.

Terviseameti Lääne regiooni juht Kadri Juhkam kinnitas, et rikkumisi toimus üle Eesti. "Regioonide kaupa saime sellise info: Lõuna-Eestis 5, Põhja-Eestis 1, Ida-Eestis 1 ja Lääne-Eestis 2," sõnas ta ja lisas, et ettevaatlik peaks olema asutustega, mis on ööklubid, kuid praegu tegutsevad toitlustusasutuste, platvormide jms uute siltide all, kuid tegelikult korraldatakse ikkagi pidusid.

"Esimese asjana omanikuga vesteldakse ja selgitatakse nõudeid. Korduvate rikkumiste puhul järgneb juba menetlus ja võimalik on ka trahv," selgitas Juhkam.

Terviseamet korraldas kaebuste peale ka kontrollkäike meelelahutusasutustesse, kus tuvastas ööklubides pidude pidamist. Keelule vaatamata on paljud sellised asutused ennast avanud ja pakuvad üritusi, mis reklaamide järgi justkui pole tavalised ööklubipeod, lubades järgida ettevaatusmeetmeid.

"Tegelikkuses oli olukord kurb – põhimõtteliselt rikuti kõiki reegleid ning korraldajad ei teinud midagi, et seda olukorda parandada," kommenteeris terviseameti Lääne regionaalosakonna juhataja Kadri Juhkam. "Ööklubi on reeglina koht, kus juuakse ja tantsitakse nõnda, et 2+2 reeglist ei jää midagi järele – selline tegevus kujutab endast nakkusohtu, mida korraldaja ei saa ka parima tahtmise juures enam kõrvaldada. Soovime kõigile ürituste korraldajatele, kohalikele omavalitsustele ja ka külastajatele meenutada, et nakkusoht ei ole möödas ning meist igaühest sõltub edasise leviku ära hoidmine," ütles Juhkam.

Avaliku ürituse puhul kehtib jätkuvalt nõue, et koos võivad viibida ja liikuda kuni kaks inimest ning teiste inimestega tuleb hoida vähemalt kahemeetrist vahemaad, välja arvatud koos viibiv ja liikuv perekond või juhul, kui töö või tegevuse iseloomu tõttu ei ole seda mõistlikult võimalik tagada.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: