Kinod on "Teneti" ootel: peame praeguse filmivalikuga juuli lõpuni vastu pidama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Coca-Cola Plaza Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Koroonaviiruse puhangu tõttu pole kinodel eriti uusi filme näidata ja kinokülastajad saavad vaadata peamiselt neid filme, mis kinos ka vahetult enne eriolukorra algust jooksid. Uusi linateoseid on oodata aga juuli lõpus, mil esilinastub Christopher Nolani mängufilm "Tenet".

"Kogu see viiruse periood on linastuskava ja filmide valiku kapitaalselt pea peale löönud, sest alates viiruse tekkest ja kinode sulgemisest on stuudiod üksteise järel teatanud kas filmide edasi lükkamisest või siis hoopis filmimise lõpetamisest ja projekti tühistamisest," tõdes Forum Cinemas Baltikumi tegevjuht Kristjan Kongo ERR-ile. "Väga palju filme sellest aastast on kas lükkunud selle aasta lõppu või siis sootuks järgmisse aastasse," lisas ta.

Nii leiab praegu kinokavast näiteks aasta algusest tuttavad filmid "Talve", "Sipsik" ja "Bloodshot". Kuigi mitmed kinoekraanil jooksvatest filmidest on juba olemas ka DVD-l ja digilaenutusplatvormidel, on inimestel huvi neid filme ka kinodes vaadata. "Kino on oma olemuselt hoopist teistlaadi elamus, mida ei saa tehniliselt ega emotsionaalselt koduse filmiõhtuga võrrelda. Esimesel nädalal oleme saanud Apollo kino klientidelt palju positiivset tagasisidet ja näeme, et kinode taaskülastamise rõõm on eriti suur seoses pikalt kodus oldud ajale," rääkis Apollo kino Baltikumi tegevjuht Kadri Ärm.

Mitmetes riikides on aga kinod veel kinni, mistõttu ei ole filmilevitajatel kuigi otstarbekas uusi filme turule paisata. Uute filmide puudus Eesti kinode taasavamist kuigi palju ei takistanud. Pigem tekitasid muret karmid piirangud – kinokülastajad peavad järgima 2+2 reeglit ja saalis võib viibida kuni sada inimest. "Filme iseenesest on, mida rahvale näidata. Jah, nad ei ole kõik uued filmid, aga vähemalt kava on meil rikkalik. Aga kui meil ei ole võimalik piisavalt pileteid müüa, siis ma näen, et see on täna pigem takistuseks," nentis Kongo.

Ta lisas, et loodetavasti leevenevad piirangud juuli lõpus, mil uute filmide laine avab 31. juulil esilinastuv "Tenet". ""Tenet" on see, mida kõik kinod ootavad ja mille peale kõik kinod loodavad. Nüüd juuli lõpust peaks "Tenet" ikkagi tulema, nii et juuli lõpuni me peame selle valikuga vastu pidama, mis meil täna on. Aga õnneks on uusi filme tulemas, nii et väga trööstitu see pilt enam ei ole," rääkis Kongo.

Ka Ärm kinnitas, et "Teneti" näol on tegemist kauaoodatud filmiga. "Sellest saab augustikuus Apollo kinode kõige vaadatum film," oli Ärm kindel.

Olgugi et piirangute tõttu on seanssidel tavapärasest vähem inimesi, piletihinnad seetõttu tõusnud ei ole. "Piletihinnad jäävad selliseks, nagu need olid kriisieelsel ajal," kinnitas Kongo. Ka Apollo kinol hinnatõusu praegu plaanis ei ole.

Olukorra normaliseerudes on uusi filme oodata regulaarselt. "Linastuskava teevad stuudiod ja kinod koos ja me püüame vältida olukorda, kus kõik suured filmid langevad ühte auku. Ma usun, et me saame ilusti suured filmid aasta teise poole ära jaotada niimoodi, et kliendid ka jõuaksid kõik filmid ilusti ära vaadata," rääkis Kongo.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: