Suri Batmani-koomiksi kirjutaja Dennis O'Neil

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Batmani-koomiksi kirjutaja Dennis O'Neil. Autor/allikas: Luigi Novi / CC BY 3.0

Neljapäeval suri 81-aastaselt koomiksikirjutaja Dennis O'Neil (03.05.1939–11.06.2020), kes on tuntud peamiselt Batmani-koomiksite kirjutajana.

Koomiksite väljaandmisele pühendunud DC ComicsI kirjastuses oli O'Neil ametis Batmani-sarja toimetajana aastatel 1986–2000. O'Neil aitas koos toimetaja Julius Schwartzi ja kunstniku Neal Adamsiga kaasa Batmani tõsiseima profiili taasloomisele pärast 1960. aastate telesarja, mis näitas superkangelast kitšilikumas valguses, vahendab Variety.

O'Neil sündis 3. mail 1939 USA-s Missouri osariigis St. Louis'is ja lõpetas St. Louis' ülikooli, kus õppis inglise kirjandust, loovkirjutamist ja filosoofiat. Ta alustas oma koomiksikarjääri 1960. aastate alguses Stan Lee assistendina Marveli koomiksikirjastuses ja töötas lühikest aega Charlton Comicsis, enne kui ta asus 1968. aastal tööle DC Comicsisse.

DC-s töötas ta enne Batmani-sarja taasloomist sarjadega "Wonder Woman", "Justice League of America" ja "Green Lantern/Green Arrow". O'Neilile omistati Batmani-koomiksi juures töötades superpahalaste Ra's al Ghuli, Talia al Ghuli ja Richard Dragoni ning koomiksitegelaste Leslie Thompkinsi ja Azraeli loomine. O'Neil aitas taasluua ka Jokkeri ja Kaksnäo sellisena nagu me neid täna tunneme ja tal oli määrav roll otsuses tappa koomiksisarjas Batmani teine Robin Jason Todd.

1980. aastal naasis O'Neil põgusalt Marvelisse, kus ta kirjutas koomiksisarjale "The Amazing Spider-Man", "Iron Man" ja "Daredevil". Ta läks tagasi DC-sse 1986. aastal ja jätkas Batmani-koomiksi kirjutamist ning toimetamist, töötades ka koomiksisarjade "Green Arrow" ja "The Question" juures.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Variety

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: