Kalle Sepp "Vana klaveri" lavastusest: see on paljuski ka televisiooni ajaloo muusikal

Sel suvel jõuab teatrihuvilisteni Ain Mäeotsa suvelavastus "Vana klaver ehk suusabaasis on tantsupidu", kus räägitakse kunagisest estraadikuningast Kalmer Tennosaarest.

"See on tegelikult tema elust, aga samas on see paljuski ka televisiooni ajaloo muusikal. Seal on hästi palju nüansse ETV-st ja kaugkandejaamadest või mis asjad need olid. Telemastid lähevad kõrgemaks ja saatjad võimsamaks. Ka sellest, kuidas ta üldse televisioonis alustas, on väga palju juttu ja elust muidugi ka," rääkis näitleja Kalle Sepp "Terevisioonis".

Näidendi tegevus algab 1938. aastal, mil Tennosaar oli kümneaastane, ja lõpeb 1990ndate keskel. Tennosaare rolli mängivad lavastuses erinevad näitlejad – noort Tennosaart kehastab Kalle Sepp ja vanemat Sepo Seeman.

"Korraks me saame vist kõik sellega hakkama. Selles mõttes, et ta on hästi heleda häälega, selline spetsiifline. Tervet etendust vastu pidada, et oleks ka usutav, on keerulisem," rääkis Seeman Tennosaareks kehastumise raskustest.

"Minul on lihtsam, sest nagu Liina Tennosaar ütles, et ega keegi ju ei tea, mis häälega ta noorest peast rääkis, et räägi oma häälega," tõdes Sepp.

Lavastuses tulevad esitamisele ka mitmed lood nii Tennosaare kui ka teiste tolleaegsete artistide repertuaarist. Seeman ja Sepp tõdesid mõlemad, et nende lemmik lavastuses kõlav lugu on "Iluduskuninganna", mida Seeman ka "Terevisioonis" esitas:

Kalle Sepa esituses kõlas aga "Igavene teema":

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: