Tartus kõige uuemas galeriis saab imetleda vahakujusid

Tartu kõige uuem kunstisaal, Kratt Art Galerii asub hoones, kus vanasti hoiti ERA panga raha. Galerii avanäitus on samuti üsnagi väärtuslik - seal saab teiste seas kohtuda nii Luciano Pavarotti kui ka Lady Gagaga.

Tartu südames, linna värskeimas galeriis seisab üksteise kõrval 26 maailmakuulsat tegelast. Need vahakujud on siia jõudnud Venemaa, Belgia ja Hollandi muuseumitest.

"Peeter I, Baieri kuningas, Aleksander I, Napoleon, Hitler, Shakespeare, Mona Lisa, Leonardo Da Vinci. Tegelikult on sellest suurest kollektsioonist valitud just siia sobivad tegelased, mis millegi poolest haakuvad," loetles galerist ja kunstnik Meeli Mednis.

Kratt Art Galerii rajaja Meeli Mednis on isegi kunstnik ning galerii seinu kaunistavad tema enda maalid. Mednis usub, et Tartu suuruses linnas on ruumi veel nii mõnelegi kunstisaalile.

"Ma tahan teha väga erilise galerii eksklusiivsete näitustega. Selliste näitustega, mida Tartu rahvas tõeliselt väärib. Mul on õnnestunud käia maailma erinevates muuseumites ja galeriides ja mul on natukene midagi silma jäänud, mida tahaks proovida ka siin väikses Tartus," rääkis Mednis.

Just erilise elamuse pakkumiseks valis Mednis avanäituseks vahakujud - väärtuslikud kunstitööd, mille kallal on mitu meistrit kaua vaeva näinud.

"Vahakujud on väga kallid. Üks kuju on 15 000 eurot. See make up, mis on vahakujude nägudel, on nädal aega taastatav, kui midagi juhtub. Ühekaupa paigaldatakse kulmud, juuksed ja ripsmed. See on täiesti omaette teadus," sõnas Mednis.

Vahakujudega saab Tartus tutvust teha septembri alguseni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: