ERR on eestlaste lemmikbrändide edetabelis viiendal kohal

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERR logoga mikrofon Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kantar Emor viis sel kevadel 11. korda läbi Eesti elanike lemmikbrändide uuringu, kus ERR saavutas tänavu viienda koha. Võrreldes eelmise aastaga on ERR tabelis koha võrra tõusnud.

Edetabelit juhib YouTube, edastades napilt kauaaegset liidrit Kalevit. Kolmandal kohal on Coop, esikümnesse mahuvad veel aga ka Facebook, Google, Selver, Swedbank, iPhone ja Nike.

"Sellele, et YouTube tänavu Kalevist napilt möödus, on ilmselt oluliselt kaasa aidanud eriolukord, mis suurendas inimeste meediaaega ja veebikanalite pildilolekut," ütles Kantar Emori uuringuekspert Katrin Männaste. Männaste sõnul mõjutas sama põhjus tõenäoliselt ka Facebooki populaarsust, mille meeldivus kasvas eriti selgelt keskealiste ja vanemate inimeste seas.

Edetabelis on kiiret tõusu jätkanud Coop – uue katusbrändi kasutuselevõtu järel jõudis bränd läinud aastal esikümnesse ning on käesoleval aastal kerkinud kolmandaks ja tõrjunud Maxima esikümnest välja. "Coopi meeldivus on hüppeliselt kasvanud maapiirkondade ning väiksemate linnade vanemaealise elanikkonnas seas, kelle jaoks on tegu kõige meeldivama brändiga," selgitas Männaste. "Ka vanemaealiste mitte-eestlaste seas, kelle lemmikuks on traditsiooniliselt olnud Maxima, on Coop tõusuteel," lisas ta.

ERR-i, Google'i ning Selveri edetabelikoht on püsinud üsna stabiilsena, Swedbank on pisut taandunud. Esikümne lõpus on edetabeli uued tulijad iPhone ja Nike.

"Brändide üldedetabel moodustubki üsna erinevatest pingeridadest sihtrühmades, Nike ja iPhone on selgelt noorima tarbijarühma lemmikud, tõustes esikümnesse selles sihtrühmas kasvanud meeldivuse toel," rääkis Männaste.

Populaarseimate brändide väljaselgitamiseks paluti 1163 vastajal vanuses 15–74 aastat etteantud 163 nimetuse ja logo seast valida kuni viis tema jaoks kõige meeldivamat. Igal aastal kaardistatakse uuringus meeldivaimad brändid ka lahtise küsimusega, et järgmises uuringulaines oleks võimalik vastajatele etteantavat nimekirja korrigeerida.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: