ETV suveprogrammist leiab nii uusi saateid kui ka vanu tuttavaid

ETV mänguline ja juubelihõnguline suveprogramm toob televaatajateni nii uusi saateid kui ka vanu lemmikuid.

"Laiemalt me programmi ehitamegi sellisel moel, et on olemas erinevad komponendid, mis täidavad oma ülesannet ehk see lähebki täpselt selliseks retseptiraamatuks. Peavadki olema vanad tuttavad eetris, kes tervitavad igal õhtul või igal hommikul inimesi, et vaatajad hoiaksid rutiini ja teaksid, kelle juurde nad külla tulevad," rääkis ETV peatoimetaja Marje Tõemäe "Terevisioonis".

Kuni 19. juunini on hommikuti eetris "Terevisioon" ja alates 29. juunist tervitab vaatajaid "Ringvaade suvel", mille saatejuhid on Jüri Muttika ja Hannes Hermaküla. "Suvine "Ringvaade" on hilisemal ajal eetris. Tavapärasest kella seitsmest liiguvad nad "AK" järele ja on eetris esmaspäevast neljapäevani kell 21.35. Suvel algab inimeste põhikogunemisaeg telekate ette umbes kell kaheksa, nii et sellest ajast alates oleme siis ka oma parimad jõud välja pannud," rääkis Tõemäe.

Iganädalaselt toimuvad endiselt ka krimireeded, ent põnevaid sarju on eetris ka teistel päevadel. "Suvel on kuidagi see sarjade elu täiesti omaette asi. Me valime sinna väga tähelepanelikult uusi asju ja sarjad saavad suvisel perioodil rohkem tähelepanu," tõdes Tõemäe. Esmaspäevast neljapäevani on eetris soomlaste haiglasari "Pulss", laupäeviti saab aga näha BBC draamasarja "Kutsuge ämmaemand" uut hooaega ja Jane Austeni lõpetamata teosel põhinevat sarja "Sanditon". "Sanditoni" lõppedes jätkatakse ETV eetris aga Taani haiglasarjaga "Uued õed".

Tuttava saatena on eetris ka sel aastal oma kümnendat sünnipäeva tähistav "Eesti mäng". "Üks krutski, millega me alustame, on see et me toome esimese "Eesti mängu" erisaatena eetrisse ETV 65. sünnipäeval ja see on väga eriline saade," rääkis Tõemäe.

ETV 65. sünnipäeva puhul on 19. juulil eetris aga teisigi põnevaid saateid. "ETV eetris on ETV kõige-kõige-kõigemad asjad läbi aja ja me näitamegi meeleolukat programmi ja räägime ka ajaloost natuke," selgitas Tõemäe.

Lisaks tähistab ETV teleõhtuga Jaak Joala 70. sünniaastapäeva. Ka jaanipäeva saavad vaatajad veeta ETV seltsis, kus sel aastal on kokku pandud täiesti uudne programm, mida veavad Grete Lõbu ja Margus Saar. "Pakume hea peovõimaluse ETV seltsis. Jaaniõhtul on terve õhtu programm, kus oleme peo keskpaigana Viimsi vabaõhumuuseumis, aga käime ka mööda Eestimaad ja uurime, et kuidas jaaniõhtuks valmistutakse, mida tehakse jaaniõhtutel jne," rääkis Tõemäe. Lisaks saab õhtu jooksul nautida ka muusikat – esinevad näiteks Karl-Erik Taukar ja Kukerpillid.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: