Ööklubid ootavad valitsuselt täpsemaid juhiseid, avamiseks otsitakse eri võimalusi

Klubi Hollywood
Klubi Hollywood Autor/allikas: Facebook

Vaatamata sellele, et kinod on juba teist nädalat avatud, kohvikud-baarid võivad müüa alkoholi ka hilistel öötundidel ning seaduse kohaselt võiksid ka teatrid etendusi anda, on ööklubid tänaseni suletud. Enamik klubid ootavad valitsuselt täpsemaid juhiseid, samas otsitakse ka muid võimalusi, kuidas uksi avada.

Klubi Hollywood on äraootaval seisukohal

Klubi Hollywood juhatuse liige Rauno Otsepp kinnitas, et nad on sarnaselt valitsusele äraootaval seisukohal. "Eesti on väga turismisõbralik maa ja me kõik koos olema aastaid palju vaeva näinud, et inimesi siia saada. Kui nüüd piirid avanema hakkavad, siis on oluline teadvustada, et meelelahutustööstus on väga oluline osa turismi taristust," tõdes ta ja lisas, et kõik inimesed ei mahu õhtuti parkidesse jalutama ja soov klubides lõõgastuda on inimlik.

"Seega ei saa praegune ebamäärane olukord väga pikalt kesta, vastasel korral tekib ja süveneb ebavõrdne konkurents," rõhutas Otsepp ja nentis, et seda on hetkel juba siin-seal märgata. "Oleme olnud väga kannatlikud ja oleme ka edaspidi selges lootuses, et piirangud saavad maha."

Samas ei laitnud klubi Hollywood juhatuse liige ka erinevate klubide katseid piirangutest hoolimata uksi avada. "Ettevõtjad valivad ellujäämiseks erinevaid teid ja seni kuni nad on legaalsed, tuleb seda vaid tervitada," sõnas ta, lisades, et Hollywood hetkel uksi ei ava. "Ootame pikisilmi olukorra normaliseerumist."

Klubi Studio on piirangute tõttu pidanud fookust muutma

Klubi Studio juhatuse liige Priit Tomp seevastu leidis, et hetkel ei ole küsimus isegi niivõrd selles, millistel tingimustel avada tohi, vaid just selles, kes avada tohib. "Täna puuduvad seadusandluses konkreetsed kategooriate definitisioonid ja ühtsed arusaamad erinevate meelelahutuse tüüpide vahel, loodetavasti kriisijärgne periood toob selgust, ent seniks jäävad tingimused tõlgendamise kanda."

"Ettevõtja ja tööandja perspektiivist oleme pidanud hoolikalt peeglisse vaatama, mõtestamaks tänaseid ohte ja võimalusi," kinnitas Tomp ja tõi välja, et tänaseks on nad olnud suletud pea 100 päeva. "Oleme seetõttu pidanud kaaluma kõiki võimalikke stsenaariumeid ja alterantiive ning oleme jõudnud resoltusioonini: me peame muutuma."

Studio juhatuse liikme sõnul painutavad nad end teatud ettekirjutustele, et ellu jääda. "Määratlemata end aegunud baar-resto-ööklubi teljel, defineerime end kui meelelahtuse platformi, mille kandvateks sammasteks on muusika, kunst ja inimesed."

"Jättes täpse nimetuse igaühe enda otsustada, oleme uksi avamas oluliselt varasemal õhtutunnil ehk alates kell 20.00 ning selle võrra sulgeme ka varem, harmoniseerudes ülejäänud õhtuvööndiga," selgitas ta ja lisas, et hetkel on nad piiranud külastajate arvu, teinud radikaalseid ümberkorraldusi ruumides, avanud õhulise vabaõhuala ja elimineerinud tantsualad, tagades 2+2 reegli koos järelvalvega.

Venus Club ja klubi Teater veel uksi ei ava

"On kuulda jutte, et erinevad klubid avavad ja on juba avanud ennast kui sohvabaarid, kohvikud ja baarid," sõnas üks Venus Club omanikest Renar Pilder ja lisas, et tekkinud olukord on ööklubide suhtes ebaõiglane, kuna kõik teised meelelahutuse- ning kultuuriasutused on juba avatud ning nädalavahetuseti on linnas rahvast palju.

"Meil hetkel veel konkreetseid plaane pole, aga mõtteid kindlasti on," rõhutas ta ja lisas, et nad ootavad ikkagi valitsuse otsust. "Loodame, et ka klubid on alates 1. juulist 50% täituvuse reegliga lubatud avada."

Ka klubi Teater esindaja kinnitas, et kuigi paljud klubid otsivad loovaid viise uste avamiseks, siis nemad seda teha ei plaani. "Kavatseme jätkuvalt lähtuda seadustest ja korraldustest, et mitte seada ohtu meie külaliste tervist," rõhutas ta ja lisas, et loodetavasti vaatab valitsus piirangud lähiajal uuesti üle. "Kui olukord seda võimaldab, antakse ööklubidele taas võimalus tegevusega jätkata või pakutakse välja toetusmeetmed, kuidas antud asutusi aidata seoses tegevuspiirangu jätkuva kehtimisega."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: