X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Selgusid Viljandi Folgi asemel toimuva Pärimusa 2.0 esinejad

Viljandi folk
Viljandi folk Autor/allikas: Silver Tõnisson

24. ja 25. juulil Viljandi lossimägedes toimuvad pärimusmuusika kontserdipäevad kannavad nime Pärimusa 2.0. Sündmusel astuvad üles Trad. Attack!, Puuluup, Kukerpillid, Untsakad, pillimees Juhan Uppin, projekt Küla kõlad ning pärimuse kaverbänd 3-4!.

"Korraldame sündmuse Pärimusa 2.0 kummardusena Viljandi ja pärimusmuusikute kogukonnale ning festivali austajate igatsuse leevenduseks. Meie soov on tabada festivali algusegade vaimu. Kõige esimene festival kandis nime Pärimusa. Siis oli meil küll tunduvalt vähem publikut, laval tunduvalt vähem esinejaid aga energiat ja lusti muusikast oli ikka vähemalt sama palju kui tänapäevalgi meie festivali puhul harjunud oleme. Kuigi koroonaga seotud uus reaalsus seab sel aastal meile publiku arvus piirangud, siis sündmuse vaimsuses ja meeleolus me järeleandmisi kindlasti tegema ei pea ega plaanigi mingil juhul teha," rääkis Pärimusa 2.0 nime taga peituvast pealik Ando Kiviberg.

Nii näebki 24. juuli kontserdipäeval kõige esimesel festivalil üles astunud Kukerpille ja Untsakaid, kes siis küll esinesid Rahvastepalli nime all. Festivali legendidele lisaks kuuleb ja näeb pärimusmuusika pealekasvu ehk Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia tudengeid, samuti Eesti ETNO esindust. Loomulikult ei pea pettuma ei Puuluubi ega Trad.Attack!-i fännid. Puuluup lubab hiiu kanneldel ette kanda vaid oma parimad lood ning Trad. Attack! tuleb välja uue albumi "Make Your Move" esitluskontserdiga.

Ehedust lisavad kavasse Küla kõlad, kus Karula kihelkonna kolm laulikut: Meelika Hainsoo, Lauri Õunapuu ning Celia Roose esitavad rahvalaule Cyrillus Kreegi põhjatutest rahvaluulekogudest ning Kreegi-aegsete külalaulikute lauluvarast. Lavalaudadele astuvad neil kahel päeval ka vabariigi parim pillimees Juhan Uppin ning pidulik pärimuskaverbänd 3-4!, kes võtab tõlgendamiseks ette Curly Stringsi, Kukerpillide, Mari Kalkuni, VLÜ, Puuluubi, Paabeli ka paljude teiste bändide loomingu. Kollektiiv 3-4! tuleb Viljandisse koosseisus Arno Tamm, Lauri Kadalipp, Lee Taul, Marti Tärn ning Ahto Abner.

Sama programm kordub mõlemal päeval.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: