Uku Suviste kindlast kohast Eesti Laulu poolfinaalis: see võib muuta loo kirjutamise taktikat

Pärast Eurovisiooni ärajäämist kindlustas Eesti Laulu meeskond tänavusele võitjale Uku Suvistele kindla koha ka järgmise aasta poolfinaalis. Muusiku sõnul võib selline kindel teadmine muuta veidi ka laulu kirjutamise taktikat, kuna üks filter jääb sel korral vahele.

Suviste sõnul on ta mõelnud selle võimaluse üle ning usub, et kindel teadmine poolfinaali pääsust võib-olla isegi muudab loo kirjutamise taktikat. "Kui me kirjutame lugu konkursile, siis on peas sellised väikesed filtrid, mida paneme, lähtuvalt sellest, kuidas kujutame ette, kes seda lugu kuulab ja kuidas ta analüüsib," rääkis Uku R2 hommikuprogrammis. "Loomulikult see on asi, mida üks hea kirjutatud teos või hea helilooja võimalikult vähe teeb. Aga sedapuhku on üks filter vähem. Mul on endalgi põnev teada saada tegelikult."

Uku sõnul pole enamik tema saadetud lugudest Eesti Laulu eelvoorust edasi saanud ehk see on tema hinnangul just see kõige karmim filter. Kuna on teada, et Uku on kindel poolfinalist, siis on mitmed laulukirjutajad juba ka ise temaga ühendust võtnud ja koostööd pakkunud. "On kirjutatud küll. Oleks rumal mitte kirjutada," naeris ta ise.

Ärajäänud Eurovisioonist sai ta teada veidi enne ametlikku välja kuulutamist ning on rahul, et õigeaegne teatamine säästis vähemalt märkimisväärsetele muudatustele tehtud kulutustest. "Meie jaoks oli tegelikult kõige tähtsam see, et saaksime võimalikult vara seda teada. Hullem oleks olnud see, kui otsus oleks tulnud liiga hilja või siis kogu toimumine oleks olnud selline poole peal - võib-olla ainult telesaate näol ilma rahvata. Ma usun, et tegelikult see oli kõige parem võimalik variant. Õnneks saime täpselt õigel hetkel teada."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: