Mari Kalkun: koroonaviiruse algul praktiseerisin molutamise kunsti

Foto: Klassikaraadio

Saates "Vikerhommik" oli külas folkmuusik ja laulja Mari Kalkun, kes avaldab õige pea uue lühiplaadi "Õunaaia album". Saates tuli juttu nii muusiku värskest loomingust kui ka sellest, kuidas ta veetis koroonaviirusest tingitud eriolukorra.

Mari Kalkun kinnitas, et koroonaviiruse ajal tõmbus tema liikumistrajektoor väga tugevalt kokku. "Alguses oli veidi selline tardumus, sest kontserttegevus, mis on minu igapäevane leib ja elu, lakkamas päevapealt ja ma pidin 13. märtsil, kui eriolukord välja kuulutati, sõitma just Brüsselisse esinema," sõnas ta ja tõdes, et mõistagi jäid kõik esinemised ära. "Mina kasutasin seda aega selleks, et praktiseerida molutamise kunsti, aga sinna kõrvale ka aiandust, milleks muidu väga aega ei jätku."

"Eks seal oli sellist puhkuseaega ka võib-olla mõni nädal, aga üldiselt olen püüdnud oma elu kogu aeg niiviisi hoida, et selliseid päevi ja nädalaid oleks ka tavapärases rütmis, mistõttu see muutus polnud nii suur," tõdes ta ja sõnas, et mingil hetkel ta tundis, et vajab ikkagi tegevust. "Kui see "Õunaaia albumi" idee mu peas süttis, siis ei saanud midagi teha, vaid pidin sellele järgnema."

"Loomeinimesena on tarvis hoida ennast vormis ja luua, luua, luua, kui kontserte anda ei saa, siis leida endale mingi teine väljund, kuidas hoida end kontaktis loovama poolega," ütles Kalkun ja lisas, et "Õunaaia albumit" polnud tal üldse plaanis. "See sündis puhtalt inspiratsioonipõhiselt, sest järgmise albumi ma plaanisin ma anda välja palju hiljem."

Samuti kinnitas ta, et tundis kodusoleku ajal väga suurt tänutunnet oma esivanemate vastu, kes on rajanud selle talu, kus ta praegu elab. "Ühtpidi on see album kummardus esivanematele, sest kogu album on salvestatud ühe vanaema klaveril ja teise vanaema õunaaias," ütles muusik ja mainis, et kuigi tema vanaema klaver pole parimas korras, siis on see olnud läbi aastakümnete elu keskel. "Ta teeb häält ja ma lasin ta ilusti ära häälestada."

"Minu jaoks muusika on hästi isiklik asi ja seepärast tahtsin uue albumi salvestada ka sellel klaveril," nentis Mari Kalkun ja rõhutas, et lisaks helikujule plaanib ta kõigist "Õunaaia albumi" lugudest avaldada ka videod. "Nii helis kui pildis tuleb see album välja."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: