Evelin Võigemast: armastus on universaalne tunne, kus sugu ei mängi rolli

Foto: ERR

Näitleja Evelin Võigemast ütles, et ei usu, et mehe ja naise tunded kuidagi teineteisest erineksid.

"Ma arvan, et armastus on ikkagi universaalne tunne ja siin sugu ei mängi mitte mingisugust rolli," rääkis Võigemast "Vikerhommikus".

Ta lisas ka, et inimsuhted ongi üks neid asju, mis inimeste igapäevaelu kõige rohkem mõjutab – igaüks vajab enda kõrvale ka teist inimest. "Armastus, ma arvan, on igas mõttes elu käivitav jõud ja see, et sa saad elu jooksul ka pihta, on loomulik ja käib inimeseks olemise juurde," ütles Võigemast ja kinnitas, et tema usub armastusse igal juhul.

Juunis esietendub Tallinna linnateatris ka Võigemasti monodraama "Inimese hääl", kus räägitakse samuti armastusest, üksindusest ja igatsusest teise inimese järele. "Kui sa oled elus armastanud, siis on seal igal inimesel midagi samastada," tõdes Võigemast.

Lavastuses on väga olulisel kohal kuuldemäng, sest publik kuuleb Võigemasti mikrofoni räägitud teksti kõrvaklappidest. "Mikrofon annab võimalusele tulla inimestele hästi lähedale kõrva, annab võimaluse sosistada. Asi, mida tegelikult teatrisaalis on raske teha, sest juba tehniliselt pead olema kaugemale kuulda," kirjeldas Võigemast.

Lavastuse materjal sobib ka koroonaviirusest tingitud eriolukorraga, sest näidendi peategelane on väga üksi. "On ju palju neid, kelle jaoks see [karantiin] tähendas suuremat üksindust võib olla ja see on vist kõige tugevam kokkupuutepunkt," selgitas Võigemast.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: