Tuttpüti kaameraga pesast lahkus linnupaar koos kolme pojaga

Tuttpütt
Tuttpütt Autor/allikas: Mati Lepikson

5. juunil lahkusid lõplikult tuttpüti kaameraga pesast vanalinnud koos kolme pojaga. Enne keskpäeva jäi pessa vaid üks koorumata muna, tuttpütid pesale viimast muna hauduma enam ei naase.

Muna (või ka mitme muna) koorumata jäämine on tuttpüttide puhul tavaline: hoolimata 3-6 muna munemisest on pesakonnas sageli vaid 2-3, harvemini 4 poega. Paraku ei ole see, miks vanalinnud mõne muna haudumata jätavad või miks mõnest munast poeg ei kooru, alati teada.

Üllatuslikult pole varesed valveta pesalt katmata muna päeva jooksul ära varastanud. Seda selgitab asjaolu, et tuttpüti kaameraga pesa läheduses pesitsevad hallrästad, naeru- ja kalakajakad, kes järve sellesse piirkonda sattuvaid vareseid armutult ründavad ja eemale peletavad.

Küll aga on tuttpütipaarist maha jäänud pesa atraktiivne teistele lindudele. Näiteks öösel peatus pesal sinikael-pardi paar ning hommikul käis seal lauk, kes koorumata jäänud pütimuna pesast ka välja lükkas.

Pütipaari käekäigust saab lugeda aasta linnu kodulehelt ka edaspidi. Vaata kuvatõmmiseid mahajäetud pesast SIIT.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: