Klassikaraadio asub uurima lapsepõlve lemmikraamatuid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lapsepõlve lemmikraamatud

Laupäeval alustab Klassikaraadio eetris uus saatesari "Lapsepõlve lemmikraamatud", mis on rändab läbi ammuloetud raamatute.

Õhtuti loeme küll oma lastele raamatuid ette, kuid kui tihti mõtleme, mida me ise lapsenalugesime? Millised sündmused on meid lapsepõlves raamatukaante vahelt leidnud, millised kangelased on olnud meie iidolid ning millist kirjandust ja miks me oleme varasest lapsepõlvest endas kandnud?

Meenutada raamatuid, mis said loetud lapsepõlves ja mis on püsinud meeles täiskasvanuikkagi jõudes, on isiklik, erakordselt paljastav kogemus.
Mälestused lapsepõlve lemmikraamatutest räägivad meie perekondadest, sünnipaikadest, aga ka oma ajastu moest, rahast ja riigikorrast.

Erinevate põlvkondade eesti kultuuritegelased, ülikoolide õppejõud ja literaadid meenutavad saates viit raamatut, mis neil lapsepõlvest saadik "kaasas" on. Kuidas teha valikut paljude hulgast, millises järjekorras neist rääkida ja kuidas on asjasse segatud inimeste enese lapsed ja lapselapsed? Miks mõni raamat on olulisem kui teine? Kuidas raamat mõjub pika ajadistantsi pealt? Kas kunagisi lemmikraamatuid üle sirvides tuleb meelde ka muu lapsepõlves kogetu? Kuidas suhe raamatusse aja jooksul muutub ja kas on võimalik, et mõni raamat on täiesti valesti mälupiltides helendama jäänud?

Esimesena räägib oma lapsepõlveraamatutest näitleja Karol Kuntsel, kellega kohtuti kevadise Toomemäe lahkes rüpes.

Saate autor on Kaisa Ling, toimetaja Marge-Ly Rookäär.

"Lapsepõlve lemmikraamatud" on eetris alates 6. juunist laupäeviti kell 10.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: