Linnalooduse fotokonkursi võitis Märt Puust tööga "Kohanemine"

Märt Puust
Märt Puust "Kohanemine" Autor/allikas: Märt Puust

Linnalooduse fotokonkursi "Metsik linn" võitis sel aastal Märt Puust tööga "Kohanemine". Laste ja noorte kategoorias valiti parimaks Liselle Paltsi foto "Vaata, kuhu astud!".

Konkursile saadetud töid hindas žürii, kuhu kuulusid fotograafid ja oma ala eksperdid. Piret Eensoo tõi välja, et sel aastal oli tase mõnevõrra tugevam kui varem. "Enamasti oli mõeldud ka pildiallkirjale, mis tervikut luues mõnel juhul minult ka parema hinde tõi," sõnas ta ja lisas, et talle meeldis humoorikas lähenemine, mida on näha ka auhinnatud tööde hulgas. "Oli ka neid pilte, mis olid igati vahvad hetked looduses, aga kus minu jaoks pisut puudulikuks jäi seos linnaga, isegi kui pilt võis olla tehtud keset suurt linna."

Võidufoto autor Märt Puust meenutas möödunud aasta esimesel advendil kohtumist põdravasikaga ja ütles, et jäädvustas hetke nutitelefoniga. "Nägime teda juba kaugelt ja leppisime abikaasaga kokku, et tema jääb koeraga ja ma katsun lähemale pääseda," selgitas ta ja kinnitas, etv vaikselt see õnnestuski ."Ta ei kohkunud sugugi, vaid jätkas rohu nosimist ning aeg-ajalt vaatas ka minu poole ja püüdis lõhnasid." 

Laste ja noorte kategoorias hinnati parimaks Liselle Paltsi töö "Vaata, kuhu astud!". "See töö paistis kohe silma," sõnas Kerttu Taggo. Samuti kommenteeris Piret Eensoo, et võitnud foto üllatab vaatajat. "Sisuliselt ei olegi ju pildil justkui midagi, aga samas on kõik olemas, nii loodus kui linn, ja see on vahvalt vormistatud". 

Fotokonkursi võidufotosid saab juunis ja juulis näha virtuaalselt Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Facebooki lehel ja Instagrami kontol. Samuti avaneb võimalus parimate töödega tutvuda Loodusfestivalil, mis toimub 6. kuni 9 augistini. Kokku laekus fotokonkursile "Metsik linn" laekus 171 tööd, mille 47 oli laste ja noorte tehtud fotod.

Võidutööd üldkategoorias:

1. koht – Märt Puust "Kohanemine"

2. koht – Mikhail Kapychka "Miljonid liblikad"

3. koht – Annika Ratt "Ma hoian lippu kõrgel!"

4. koht – Meelis Riisenberg "Vabandage, kes teist on viimane?"

 

Võidutööd laste ja noorte kategoorias:

1. koht – Liselle Palts "Vaata, kuhu astud!"

2. koht – Joosep Ailiste "Uue elu algus"

3. koht – Liselle Palts "Koduaias"

4. koht – Annika Rääbis "Eesti Energia inspektor" 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: