Reket: tahaksin tulevikus ka teleseriaali kirjutada

Foto: Romi Hasa / Vikerraadio / ERR

Muusik Reket (kodanikunimega Tom-Olaf Urb) ütles, et talle meeldiks end proovile panna ka televisiooni valdkonnas – näiteks mõnda seriaali kirjutades.

"Aga ma ei oska seda veel teha, et seda peaks natuke õppima. Niisama peale lennata ei ole nagu minu stiil päris," rääkis Urb "Vikerhommikus".

Ta lisas, et veel meeldiks talle osata mõnda pilli mängida. Natuke oskab ta küll klaverit ja kitarri mängida, kuid need oskused vajaksid veel siiski lihvimist. "Nendega on niimoodi, et tahaks osata, aga ei viitsi õppida," tõdes Reket.

Muusikastiilidest oskab ta enda sõnul vaid räppi viljeleda ja vaatamata sellele, et räppimine tal juba paremini välja tuleb, on arenguruumi veelgi. "Ma õpin veel siiamaani, kuidas seda räppimist teha hästi igapäevaselt," nentis Urb.

Lugusid kirjutab ta eesti keeles, sest see on keel, mida ta kõige paremini oskab ja lisaks ka ilusa kõlaga. "Me kuidagi arvame, et see on kinnine ja kuiv, aga see on väga poeetiline ja väga illustratiivne keel," rääkis Reket ja lisas, et sellele, kuidas kuulajad ta metafoore tõlgendavad, ta ei mõtle. "Ma arvan, et kui ma pean väga midagi tõlkima, siis ma olen kehvasti kirjutanud laulu. Aga metafoorid on nii suur osa minu loomingust, minu meelest see on nagu pull asi lihtsalt avastada, mida see midagi võiks tähendada," rääkis ta.

Esimest korda esines Urb oma riimidega umbes 20 aastat tagasi. Uue loo välja andmine ajab aga praegu pulsi sama kiireks kui toona. "Sa annad nagu oma lapsukese käest maailmale jälle ja siis nad annavad talle nime, annavad talle soo, kasvu, karvkatte ja kõik ja siis piitsutavad teda seal või siis üldse mitte –hoolitsevad ta eest, toidavad rahulikult. See on iga kord sama keeruline mu jaoks," tõdes muusik.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: