X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Karantiiniaeg muutis Pärnu väikeloomaaia asukad inimkartlikuks

Foto: ERR

Pärnu väikeloomaaia asukad võõrdusid karantiiniajal inimestest sedavõrd, et neid ehmatas juba peremehegi tulek. Nüüd hakkavad loomad külastajatega jälle vähehaaval harjuma.

Väikeloomaaia suuremad elukad on kahtlemata kaimanid. Praegu on nad vaid poolteist meetrit pikad, aga kasvavad kolmemeetriseks. Enamasti nad kas peesitavad liikumatult lambi all või on niisama vaikselt vees. Elu tuleb neil sisse siis, kui peremees süüa pakub. Siis on liigutused välkkiired, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koroona ajal võis loomadel igavgi olla. "Loomadel oli hea rahulik olla, keegi ei käinud segamas ja koputamas. Näha oli hiljem, kui see katkuaeg lõppes ja me saime uksed lahti teha, et nii mitmedki olid sellised, kes kohe ehmusid inimese peale. Lõgismaod hakkasid kohe lõgistama sabadega, kui külastajad tulid. Tavakülastajad reeglina seda ei näegi," rääkis Pärnu MiniZoo omanik Peeter Põldsam.

Ta ütles, et inimesi nüüd vaikselt ikka liigub, aga see on kõikjal nii, et kohe endine külastatavus ei taastu.

"Kui õhk on vahele läinud ja inimesed on kõik selle katkuga ära ehmatatud, siis võtab ikka natukene aega, et ta hakkab vaikselt jälle juurde tilkuma. /.../ Võrreldes eelmise kevadega, siis ka nüüd, kui uksed on lahti, külastatavus on oluliselt väiksem," rääkis Põldsam.

Armsad asukad miniloomaaias on ilukilpkonnad: punakõrv ja kollakõrv. Neil Põhja-Ameerikast pärit loomadele meie kliima sobib ja nad elavad looduses talve üle. Neid on mitme jõe äärest juba leitudki ja seetõttu neid enam loomapoodides müüa ei tohi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: