X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

"Nukitsamehest" "Sügiseni": võttepaigad, mida tasub sel suvel külastada

Filmipaikade huviline Meelis Kompus jagas "Terevisioonis" soovitusi, milliseid kuulsaid Eesti filmide võttepaiku sel suvel külastada.

"Eesti filmitegijad on küllalt osavad olnud ära peitma seda paika ennast, kus on see film filmitud ja seda kaadrit täpselt nii valima, et kõik, mis on kõrval, mida ei ole vaja sellesse filmi, on välja jäänud ja kaader, mis on oluline, see on sisse võetud, et sa pead väga otsima neid paiku," tõdes Kompus.

Näiteks tasub külastada "Nukitsamehe" võttepaiku ja heita pilk peale Iti ja Kusti kodutalule. Lisaks tasub vaadata ka puud, mille otsa kollid hüppasid, kui lapsed metsast põgenesid. "See kasvab ühe põlise mulgi talu maal ja seda kaske on talu perenaine minu meelest väga suure hoole ja armastusega alles hoidnud ja kui ümberringi on tehtud metsatöid, siis selle kase pärast ta valutas väga südant, et vot see kask peab olema, tal on Eesti kultuuriloos oluline märk või tähendus," rääkis Kompus.

Avastamist jagub ka filmist "Naerata ometi" tuntud Tilsi külas, mis asub Põlvamaal. "Maja on korda tehtud, soojustatud ja näeb väga kena välja võrreldes selle ajaga," kirjeldas Kompus filmist tuntud maja.

"Sügise" filmist tasub pilk peale heita Puka alevi vanale pangamajale, mis asub Puka raudteejaama kõrval. "Tõeline naksitrall keset Puka alevit. Ta püüab pilku," ütles Kompus ja lisas, et käis lapsepõlves sellest majast tihti mööda, kuid tabas alles hiljuti ära, mis kohaga tegemist on. "Mõni aasta tagasi ma sõitsin sealt mööda ja kuidagi jäin nagu vaatama, et pagan võtaks ma olen seda maja kusagil näinud ja õhtuks ma mõtlesin välja – see on ju pagarimaja filmist "Sügis"," rääkis Kompus.

Kompus lisas ka, et filmide võttepaigad on tihtipeale tähistamata ja inimesed ei pruugi isegi teada, et nendes kohtades mõni tuntud film üles on võetud. Mõni tuntud võttepaik asub ka eramaal, kuid ka siis tasub Kompuse sõnul küsida maaomanikelt luba kohta lähemalt näha. "Inimesed on tegelikult väga lahked mälestusi jagama ja juhatama teed, mida juhtub ka päris tihti, kui võttepaigad on hävinenud juba ja ühtegi viitega silti ei ole, et seal midagi kunagi tehti," tõdes Kompus.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: