Tallinna noortekeskused kolivad oma põhitegevused suveks õue

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rulapark Põhja-Tallinna Noortekeskuse kõrval Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna noortekeskuste põhitegevused toimuvad sel suvel õues, halva ilma korral aga sotsiaalmeedia platvormidel.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles, et välitegevusi korraldavad kõik Tallinna kümme noortekeskust. "Vastavalt keskuste võimalustele ja piirkonna eripäradele pakutakse välitegevusi kuni viiel päeval nädalas ning seda kas päeva- või üksiktegevusena. Tegevuste planeerimisel ja elluviimisel lähtuvad noortekeskused põhimõttest, et tegevused oleksid noortele kättesaadavad ja toimuksid seal, kus on noored. See omakorda tähendab, et tegutsemispaiku saab igal noortekeskusel olema mitmeid," selgitas Belobrovtsev.

Peale selle korraldatakse noortekeskuste ja Tallinna spordi- ja noorsooameti koostöös ka suveprogramm, mille raames toimuvad noortele tasuta üritused, regulaarsed treeningud ning võistlused. Näiteks 25. juunil toimub Koidu pargis mini tänavakunstifestival ja 29. juunist 3. juulini viiakse Vilde tee spordipargis ellu supergraafika projekt.

Kesklinna noortekeskuse juhataja Kristina Aleksejeva sõnul jätkavad mitmes piirkonnas noortekeskuste töötajad tänavanoorsootöös osalemist ja lisaks välitööle saavad noorsootöötajad sisetingimustes läbi viia individuaaltööd või juhendatud grupitegevusi kuni kümneliikmelistes gruppides. Toimuvad ka linnalaagrid, mille ühes rühmas võib riikliku juhise järgi osaleda kuni 20 noort.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: