Lexsoul Dancemachine vahetas ülikonnad dresside vastu: pesu pesemise arved olid väga suured

Foto: Romi Hasa / Vikerraadio / ERR

Ansambel Lexsoul Dancemachine esines kuni eelmise suveni enamasti ülikondades, ent nüüdseks on bändiliikmed ülikonnad kappi ära pannud ja neid võib laval näha hoopis dressides.

"Äkki mõtlesime, et okei, kui meil on tõsiselt ebamugav ja pesu pesemise arved lähevad pärast nii suureks, siis miks me ei võiks seda dressides teha, et kas me suudaks selle välja mängida ja välja kanda," rääkis ansambli liige Robert Linna "Vikerhommikus".

Lavariietuse vahetamine osutus heaks ideeks. "See nagu võib olla veel tekitas sellise klubi hõngu ja tihendas seda koos olemist," lisas Linna.

Bändi trummar Caspar Salo tõdes, et ülikonnaga trumme mängides tihti nööbid lendasid. "Esimese kahe looga teed rebendid ära ja siis edasi on juba lihtsam," kirjeldas Salo ülikonnas esinemist.

Hiljuti andis Lexsoul Dancemachine välja ka uue plaadi "Lexplosion II". "Meil oli selle plaadi jaoks kogunenud materjal nii mahukas, et me oleks võib olla võinud teha topeltplaadi, aga siis otsustasime, et lööme selle kaheks ja nagu natuke pikendame ja laseme sellel muusikal kõlada, et ei oleks liiga palju korraga," rääkis Linna.

Juba planeeritakse ka uut plaati, sest karantiiniaeg andis hea võimaluse aja maha võtmiseks ja uue muusika kirjutamiseks. "Me saime hästi kõvasti planeerida ja rääkida. Tavaliselt suur miinus ongi see, et kui on tamp peal ja kogu aeg on esinemised ja kellel on veel mitme bändiga onju, et siis ei ole aega lihtsalt isegi rääkida olulistest asjadest," tõdes Linna.

Uut publikut tuleb bändil pidevalt juurde. "Inimesed leiavad enda jaoks selle tantsumuusika termini natuke teistsugusel kujul ka, et see ei ole ainult nii-öelda suur tulede vilkumine ja madalad bassitümpsud – seda ka muidugi, aga just et selline funki ja souli muusika on hästi hea peomuusika ja selline vabanemise muusika," ütles Linna.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: