Tartus saab Vabaduse puiesteest kuuks ajaks Autovabaduse puiestee

{{1591161000000 | amCalendar}}
Foto: Marek Metslaid

3. juulist muutub Tartu südalinna Vabaduse puiestee Autovabaduse puiesteeks sellest saab kuuks ajaks linnaruum vaba aja veetmiseks.

Autovabaduse puiestee ellukutsumise eesmärk on elavdada kesklinna, ühendada Emajõge ja südalinna, pakkuda põnevaid vaba aja veetmise võimalusi, tuua kokku erinevad põlvkonnad ja tugevdada eriolukorra järel kogukonnatunnet.

Linnapea Urmas Klaas selgitas, et kuna koroonaviiruse leviku tõttu jäävad ära mitmed oodatud üritused, otsustas linnavalitsus pakkuda tartlastele võimalust koguneda linnasüdamesse ning nautida suve ja üksteise seltskonda ootamatus keskkonnas – keset sõiduteed.

"Pärast keeruliselt alanud aasta algust soovime inimestele pakkuda rõõmu ja mõnusat linnaruumi. Loome keskkonna, mis tooks kesklinna rohkem inimesi ning piirkonna elavdamise kaudu jõuavad külastajad ka sealsetesse kohvikutesse ja restoranidesse," sõnas Klaas. 

Autovabaduse puiesteele on oodatud kõik, kes tahavad kesklinnas aega veeta, pidada vabas õhus koosolekuid või saada osa erinevatest tegevustest. Külastajaid ootavad koosolekuteala, rannabaar, kiiged, välilugemissaal, tänavatoiduautod, piknikualad, pinksilaud, turu- ja täikaplats, loodusmaja ja kunstimuuseumi programmid, välikino ja muud.

Terve ala on linn kujundanud 2+2 distantsireeglit silmas pidades, seda tuletavad meelde tähistused asfaldil ja haljasaladel. Meelelahutusprogrammi linn välja ei kuuluta, et vältida kogunemisi, samas lubab linn kuu täita erinevate sündmustega.

Kui linlased ja külalised võtavad Autovabaduse puiestee hästi vastu, loodab linn sellega jätkata ka järgmistel aastatel. 

Autovabaduse puiestee loomisel teevad koostööd linnavalitsus, sihtasutus Tartu 2024, ettevõtjad ning mitmed linna kultuuri- ja haridusasutused.

Autovabaduse puiestee on avatud 3. juulist 2. augustini. 

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: