I Land Sound toimub tänavu 1000 osalejaga

I Land Sound
I Land Sound Autor/allikas: Indrek Kasesalu

16.–19. juulil toimub Saaremaal Orissaares muusikafestival I Land Sound 2020, mis pakub festivalile omase heli-, kunsti- ja looduselamuse tänavu 1000 külastajale.

Festivali korralduses seatakse esikohale inimeste tervis ja heaolu – nii kohaliku kogukonna kui ka külastajate oma. Festivali kodukorras järgitakse rangelt terviseameti poolt väljastatud juhiseid, mille tutvustamise ja täitmise eest hoolitseb kogu tiim. Avar toimumiskoht annab eelise hoida alati turvalist distantsi, hingata puhast õhku ning tagatud on võimalused käte regulaarseks pesemiseks ja desinfitseerimiseks.

Kohalikku päritolu festivali peakorraldaja Paap Uspenski sõnul on kriisijärgne turismi taastamine Saare maakonnale oluline. "Sellesuvine Saaremaa vajab külastajaid enam kui kunagi varem ja teisalt ootavad festivali fännid tuulutust kehale ning vaimule – me näeme vöimalust seda pakkuda," ütles Uspenski. Ta lisas, et ettevõtjad ootavad külalisi pikisilmi saare majutus-, toitlustus-, turismiasutustesse ja kaubandusse elu sisse puhuma. "Püüame ka ise võimalikult palju investeerida otse Saaremaale kohaliku tooraine ja teenuste tarbimise kaudu," rääkis Uspenski.

"Roheline tuli festivali korraldamiseks anti vaid loetud päevad tagasi. Täpne esinejate ja tegevusprogrammi koostamine alles käib ja valmib juunikuu jooksul," ütles festivali teine peakorraldaja Taavet Bristol. Kindlasti saab tänavu kuulda ja näha legendaarseid ööelupioneere, kes astuvad üles Loojangulaval ja Emalaval. Päevasesse programmi pikitakse töötubasid, retki, elamusi maal ja merel, mida on võimalik korraldada ka terviseohutuse nõudeid järgides.

Festivali eestvedajad korraldavad kohalikule kogukonnale 25. juunil kell 11 Orissaare kultuurimajas kohtumise, kus on võimalik tutvuda turvalisust tagavate sammudega ning arutleda kitsaskohtade üle. "Me teeme seda koos – korraldusse kaasatavad ettevõtjad ja vabatahtlikud abikäed tulevad kõik lähiümbrusest," ütles Bristol.

Orissaare ja Illiku laiu loodusliku tasakaalu hoidmiseks jätkub 2019. aastal alguse saanud projekt I Land Green. Festivali missioon on igas korralduslikus aspektis vähendada, korduv- ja taaskasutada. Eelmistest aastatest võetakse kaasa praktikad nagu topsiringlus, päris toidunõude kasutamine, prügi sorteerimine, tasuta joogivesi ja konitopsid ehk Kopsid. Festivalialale kerkivad baarid ja lavad on tehtud taas- ja korduvkasutavatest materjalidest.

Tänavu tehakse aga ka uusi rohelisi samme. Koostöös Nutriloopiga saab kõikidest festivalil tekkinud toidujäätmest rikkalik väetis. Tänu Cordeline OÜ-le võetakse kasutusele käte- ning tualettpaber, mis on valminud ümbertöödeldud tetrapakkidest. Kogu festivali jäätmeplaani tarvis kaasatakse Tallinna Ülikooli ja Eesti Maaülikooli keskkonnakorralduse eriala tudengeid. TLÜ keskkonnakorralduse magistrandi sulest on valmimas ka Illiku laiu bioloogilist mitmekesisust ja tundlikke alasid kaardistav lõputöö, mis näitab, milliseid floora ja faunaga seotud eripärasid tuleb üritust korraldades arvesse võtta, et mitte kohalikku keskkonda kahjustada. 

1000 inimese piirang tähendab, et rohkem pileteid selleks korraks müüki ei tule. Kui vähendatud kujul sündmus jääb alla praeguste piletiomanike ootustele, pakutakse võimalust olemasolev pääse vahetada 2021. aasta festivalipassi vastu või korraldajale sootuks tagasi müüa. Selleks on aega kuni 9. juunini.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: