ETV sari "Suus sulav Eesti" koos Angelica Udekülliga jõuab Läti televaatajateni

"Suus sulav Eesti", Angelica Udeküll Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti Televisiooni kaheksaosaline sari "Suus sulav Eesti" jõuab sel suvel Läti televaatajateni. Angelica Udekülli maitseküllased rännakud mööda Eestit linastuvad Läti Televisioonis alates 11. juulist.

Kui üldjuhul saab rääkida Eesti filmide ja sarjade jõudmisest teiste riikide telekanalitesse, siis huvi Eestile keskenduva reisisarja vastu on esmakordne.

Läti Televisiooni (LTV) hankeprogrammi juhi Zane Valeniece sõnul on "Suus sulav Eesti" hea meeleoluga sari ning Angelica Udeküll saatejuhina soe ja kaasakutsuv. Põhjust Läti televaatajateni tema maitserännakud tuua andis ka lätlaste laiem huvi Eesti vastu. "Sari uurib Eesti maitseid ja lätlased on selles osas alati uudishimulikud olnud," märkis ta ja lisas, et saade näitab Eestit täiesti värskest küljest.

Angelica Udekülli juhitud "Suus sulav Eesti" teeb tiiru mööda Eestit ja tutvustab siinse toidukultuuri piirkondlikke eripärasid, Hiiumaalt Peipsiääreni. Zane Valeniece sõnul ei ole Läti Televisioonis sarnast sarja varem näidatud ja seda enam on tal hea meel, et lätlased saavad osa sellest kulinaarsest seiklusest ja avastada samas ka Eesti rikkalikke maastikke. "Sarja vaatamine tekitab soovi võtta ka ise see teekond ette ja kogeda Eesti maitseid."

"Suus sulav Eesti" esilinastus ETV-s käesoleva aasta algul, kaheksaosalise sarja iga episood on jõudnud pea 200 000 televaatajani. Suvisteks reisideks ja kokkamiseks pakub ETV inspiratsiooni ka praegu, sest Angelica Udekülli maitserännakud on ETV ekraanil teisipäeviti kell 20.30.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: