Galerii: Hiiumaal avati elamuskeskus Tuuletorn

Hiiumaal avati 1. juunil elamuskeskus Tuuletorn, mille läbi viie korruse kulgev ekspositsioon jutustab Hiiumaa loo, kasutades eksponaate, heli ja videot.

Käina osavallavanem Omar Jõpiselg ütles ERR-ile, et Hiiumaal puudus seni koht, kus oleks külalistele tegevust ka talvisel ajal ja seda eriti lastele mõeldud meelelahutuse vaates. Ta usub, et kasu saab kogu saare turism. "Meie ettevõtjad, kes tegelevad sellega, et tuua Hiiumaale külalisi, nad saavad oma paketides ja reklaamides näidata seda, et tulete siia ja meil on selline asi pakkuda," ütles ta.

Tuuletorni loovjuht Jaanus Rohumaa sõnas, et Tuuletorni ekspositsioon on kui sissejuhatus Hiiumaale, mille põhjal saab aimu, mida tasub saarel pärast juba lähemalt avastama minna. "Ta annab läbilõike saare ajaloost, loodusest ja mis peamine, ka inimestest, sest Hiiumaal on küll imeline loodus, aga selle kõige suurem väärtus on siinsed inimesed," kinnitas ta.

Tuuletornis on ka 20 meetri kõrgune ronimissein, mis on elamuskeskuse meeskonna sõnul Baltikumi kõrgeim siseruumis asuv ronimissein. Tuuletorni põhiprojekti tegi osaühing Esplan, arhitektuurilised lahendused ettevõte Arhitekt 11 ja ekspositsiooni lõi agentuur Motor.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: