Jupiter soovitab: dokumentaalfilm "Bluebird"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Bluebird

ERR-i veebikanal Jupiter soovitab vaadata 2019. aasta USA dokumentaalfilmi "Bluebird".

1982. aastal avas Amy Kurland ühes Nashville'i ostukeskuses keemilise puhastuse kõrval kohviku Bluebird. Pealtnäha mitte midagi ütlev pisike kohvik on nüüdseks mahutanud kõige tuntumaid kantrimuusikuid. Kuid Bluebird ei ole esinemiskoht nagu Apollo Teater, vaid on suunatud just laulukirjutajatele ja nende loomingule. Inimesed, kes tulevad sinna muusikat kuulama, võivad saada üllatuse osaliseks, kui esitaja võtab ette legendaarse loo, teadmata, et see on tegelikult kellegi teise poolt kirjutatud. Sellel põhjusel on Bluebirdist saanud laulukirjutajate Meka. Kuulates lugu selliselt nagu ta originaalselt kirjutatud oli, on kogemus omamoodi. "Bluebird" on dokumentaalfilm just sellest legendaarsest kohvikust ning selle kujunemisest.

Hubane ja isiklik on kaks omadussõna, mis iseloomustavad Bluebird'i kõige paremini. See on koht, kus sa tunned viski õlis frituuritud friikartulite lõhna. Muusikud mängivad laval, kuid vahel sätivad ennast istuma laudade vahele, et õlgu hõõruda külastajate ning teenindajatega. Seal ei ole skandaalset staaritsemist ega laval trikitamist. Seal on kontakt ja ehedus läbi kantrimuusika.

Selles filmis rännatakse ajas tagasi ja kuuldakse lugusid, mis on selles pisikeses lagunevas kohvikus sündinud. "Olles seal toas...mängides seal toas...võib muuta su elu", ütleb Faith Hill, kes on üks paljudest tuntud kantristaaridest, kes oma debüüdi Bluebird'is tegi. Filmis astuvad üles veel Kenny Rogers, Garth Brooks jpt.

Filmi saab vaadata Jupiteri lehel ning treilerit saab näha siit:

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: