Arhiivilõik saates "Laps räägib": Jaagup Kreem soovis väiksena inseneriks saada

Foto: Ülo Josing/ERR

Lastekaitsepäeva puhul on sel nädalal Vikerraadio eetris viieosaline saade "Laps räägib", kus antakse sõna lastele. Saates kõlavad ka arhiivilõigud 1980. aasta intervjuust vendade Juhan ja Jaagup Kreemiga.

Mõlemal vennal oli väiksena huvi inseneriks saada. "Saaremaal arstiks või sinna kuskile metsakombinaati näiteks inseneriks või külanõukogusse," rääkis 9-aastane Juhan oma karjäärivalikutest. "Mina lähen vist inseneriks tõesti. Kui ma inseneriks ei saa, siis ma hakkan kunstnikuks. Igasuguseid pilte nikerdada on väga huvitav," lisas 7-aastane Jaagup.

Saaremaale soovisid vennad kolida aga seetõttu, et seal saab väga hästi koeri pidada.

Vikerraadio saates "Laps räägib" räägivad oma huvidest, suhetest täiskasvanutega, loodusest, tulevasest elukutsest ja muust 12-aaastane Nele Normet, 8-aastane Artur Kalbus ja 11-aastane Oskar Joseph Kalbus. Arhiivilõikudest kuuldakse Mari Tarandile antud intervjuust, milline oli elu 1980. aastal ning kuivõrd tollaste laste huvid, soovid ja unistused sarnanevad tänastele. Saated koostas Haldi Normet-Saarna.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: