Maikuus 1100 km matkanud eestlane: kõrvad hakkasid linnulaulust valutama

Matkajuht ja alpinist Kunnar Karu võttis endale eesmärgi maikuus 1000 kilomeetrit matkata. See eesmärk sai ka täidetud ja mees läbis linnulaulu kuulates kuu ajaga 1100 kilomeetrit.

Karu rääkis, et kevadist matkamist polegi ta Eestis varasemalt kuigi palju harrastanud. "Natuke on võib olla töö seganud ja siis on seganud ka mõte, et peaks suveks plaane tegema. Eks igal ühel on omad vabandused, miks mitte minna ja minu vabandused said mai alguses otsa. Läksin ja alustasin mai alguses, kus oksad olid natuke rohkem raagus. Ma olen kogu selle Eesti ilusa kevade tulemise ära näinud ja mis seal salata, kõrvad on linnulaulust ka natuke valutama hakanud," rääkis Karu "Vikerhommikus".

Matkates otsis Karu Eesti kõige kaunemaid kohti. "Ma võtsin siis tõesti hästi erinevad kohad, et see oleks endale vaheldusrikas. Käisin siis üks päev Põhja-Eestis mere ääres, teine päev Lõuna-Eestis, siis käisin vahepal saartel. See küll tähendas pikki päevi ja palju autosõitu, aga sa said külastada erinevaid kohti ja iga päev sai tubli 36 kilomeetrit läbitud keskmiselt," kirjeldas Karu. Ta lisas, et jalad pidasid matkale väga hästi vastu ja tal õnnestus teekond läbida ilma ühegi villita.

Matkates koges Karu ka mitmeid üllatuslike momente. Näiteks oli meeldejääv Sillamäe rannapromenaad. "Sa tuled täiesti tööstuspiirkonnast – kergelt lagunenud majad, graffiti, siis tuleb üks viisakas maja ja sa keerad ümber maja lootuses, et äkki kuskilt hakkab meri paistma ja siis sa satud rannapromenaadile, mis näeb välja nagu Musta mere ääres. Mul polnud õrna aimugi, et seal siuke asi on," rääkis Karu. Lisaks nägi ta matkates mitmeid loomi ja veendus ka selles, et sääski on sel suvel palju.

Karu lisas, et matkakuu oli kindlasti hea kogemus ja treening ning soovitas ka kõikidel teistel leida nädalas vähemalt ühe korra aja, et kuskil veidike matkata. Alustuseks tasub Karu sõnul valida jõukohane, alla kümnekilomeetrine rada ning selga tuleks panna mugavad riided ja jalanõud. "Alustame lühemast, liigume pikema suunas," kirjeldas Karu matkaradade valikut.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: