Koroonaviiruse tõttu tühistatud lennud panid vähihaiged lapsed ohutsooni

Foto: Aurelia Minev/ERR

Koroonaviiruse leviku tõttu ei olnud võimalik välismaale lennata. Nii ei saanud välismaal ravil käia ka vähihaiged lapsed, kes seetõttu ohutsooni sattusid.

"Kolm last olid sellises nii-öelda ohutsoonis selle koha pealt. Üks on pidanud minema Šveitsi ja kaks Taani minu mäletamist mööda praegu ja nad on sinna tegelikult saanud minna. Ütleme, see laps, kes on pidanud Šveitsis saama ravi ja aeg-ajalt siis jälle tagasi tulema ja jälle uuesti sinna minema, siis see nüüd kaheks kuuks jäi korraks toppama. Ainult et see kaasus ise ei ole niivõrd kiireloomuline, et lapse tervisega ei ole midagi kehvemini seetõttu," rääkis vähihaigete laste vanemate liidu juhatuse liige Märt Avandi "Vikerhommikus".

Ta lisas, et tegelikult on nad koroonaviiruse olukorraga toime tulnud hõlpsamalt ja paremini, kui algselt lootsid. Ka laste külastamist karantiin kuigi palju ei mõjutanud. "Karantiin kui niisugune on laste onkoloogia osakonnale igapäevane asi. Karantiin on peaaegu ravi kestel niikuinii igapäevane nähtus, nii et ega selles koroonakarantiinis nüüd midagi väga iseäralikku pole," ütles Avandi. Talvisel gripiperioodil ongi vähihaigete laste külastamine keerulisem ja rangemate piirangutega. "Meie lapsed ja lapsevanemad on sellega harjunud," ütles Avandi.

Tavaliselt juunis toimunud heategevuslik Pardiralli vähihaigete laste toetuseks toimub tänavu aga hoopis 30. augustil ja seda telesaate kujul. "Sellist perepäeva me korraldada ei saa ega tohi ja Kadrioru kanali äärde me inimesi kutsuda ei saa," selgitas Avandi. "Kõik pardid, mis meil on ja mis müüdud saavad, lähevad sellegipoolest Kadrioru kanalisse, olenemata sellest, et seal inimesi ei ole, aga inimesed saavad seda teleekraani vahendusel vaadata," lisas ta.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: