ETV2 teemaõhtu on pühendatud Uno Loobile

Uno Loop
Uno Loop Autor/allikas: Ülo Josing

ETV2 eetris on 31. mail teemaõhtu, mis on pühendatud laulja Uno Loobi 90. sünnipäevale. Teemaõhtu algab kell 20.15.

"Sinilind. Uno Loop" (ETV 1990) kell 20.15

See Raimond Valgre laul oli esimene, mille Uno Loop Raadiomajas lindistas. Ja küllap see on sobiv pealkiri ka saatele, kus kolleegid, sõbrad, õpilased ja ta oma pere juubilari 60.sünnipäeval iseloomustavad. Saatejuht Andres Vihalem, režissöör Georg Jegorov.

"Uno" (Eesti Telefilm 1971) kell 21.00

Uno Loop esitab enda ja Arne Oidi omaaegseid tippmeloodiaid. Stsenarist Eri Klas, operaator Anton Mutt, režissöör Elmo Lööve.

"Tarmo album: Uno Loop" (ETV 1995) kell 21.20

Tarmo Pihlapi saate külaliseks on Uno Loop.

"Uno Loop. Armastuse värvid" (ETV 2020) kell 21.45

Legendaarne laulja, suurepärane kitarrist ja pedagoog ning ka edukas sportlane - Uno Loop on Eesti kultuurilukku jätnud kustumatu jälje. Tema 90. sünnipäeval vaatavad ajale tagasi nii tema sõbrad kui ka pere, aga ka vanameister ise. Autorid Karmel Killandi ja Anu Välba, režissöör Maarika Lauri.

"Ahvatlev ettepanek: Uno Loop" (ETV 1993) kell 22.45

"Mulle meeldivad väga bossanoovarütmid, sellepärast laulan teile kaks bossanoovat ja kaks eesti kergemuusika klassikasse kuuluvat laulu", vastas ettepanekule Uno Loop. Režissöör Marek Inno, toimetaja Vesta Uuetoa.

"Estraadisangarid: Uno Loop" (Eesti 2017) kell 23.00

Uno Loop on läbi aegade olnud Eesti üks armastatuim laulja ja teda on kogu elu saatnud kuvand suurest südametemurdjast. Kuid Loobi muusikuteed ei iseloomusta mitte pelgalt tuhanded kontserdid ja sajad solistina lauldud laulud, vaid ka mõned tema enda poolt kirjutatud muusikapärlid. Loobi 1971. aastal loodud laulu "Kamina ees" peetakse Eesti esimeseks bossanoovaks. Saates jälgitakse, kuidas vanameistri ammune hitt läbib enneolematu uuenduskuuri ja saab 21. sajandi värvilise kuue. Autorid Roald Johannson ja Jaak Kilmi.

"Täna õhtul... Uno Loop" (ETV 2009) kell 23.25

Uno Loop on mees, kelle muusikat armastavad nii vanad "Horoskoobi" fanaatikud kui ka noored elektroonilise muusika huvilised – viimased neist on isegi asutanud ansambli "The Unoloops!" Millist värvi on armastus, näeme seekordse stuudiokontserdi publiku ja saatejuhi Vahur Kersna nägudelt.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: