Värske juubelisaade avab Uno Loobi vähetuntud, ent värvikaid tahke

Rahvusringhääling kingib Uno Loobile 90. sünnipäevaks erilise portreesaate, kus üllatavaid ja meeldejäävaid tahke popmuusika legendist avavad tema sõbrad ja kaasteelised.

Laulud "Mis värvi on armastus" ja "Lõke preerias" ning sametise häälega Uno Loop neid esitamas on meeles tuhandetel. Vähem teatakse aga seda, et sel pühapäeval 90-aastaseks saav Eesti popmuusika legend on kolleegide ja sõprade sõnul Eesti kitarrikoolkonna rajajaga ning silmapaistev kitarrist. Tihti ei teata ka seda, et just tema kirjutatud lugu "Kamina ees" lööb laineid laias maailmas ja on Ameerika jazzraadiote edetabelite tippudes. Juubeli puhul väärib esile tõstmist seegi, et Loop tegi möödunud aastal juubelilaulupeol vanima heliloojana debüüdi lauluga "Isad ja pojad".

Loobi sünnipäeval, 31. mail esmakordselt tele-ekraanile jõudev portreesaade "Uno Loop. Armastuse värvid" paneb elama värvikad lood mehest, keda lavalaudadele lisaks teatakse ka suurepärase õppejõu ning sportlasena. Tema õpilase Heini Vaikmaa sõnul on Loop loonud kitarriõpiku, mille sarnast teist ei leidu: "Jah, seal on kõik erinevad stiilid koos ja akordid sees, selle järgi on lihtne õppida nii algajal kui edasijõudnul." Vaikmaa lisas, et Uno Loobi pedagoogianne seisnes selles, et ta lasi õpilastel ise kujuneda.

Isiklikke lugusid Uno Loobist on jagada paljudel. Tema esimene duetipartner Heidy Tamme tunnistas, et talle on vanameister õpetanud sportlikkust ja vastupidavust: "Käisime enne kontserte Viljandi järvel aerutamas ja ümber selle jooksmas, et jaksaks õhtul laulda."

Korduvalt Loobiga lava jaganud Els Himma kiitis aga tema head huumorisoont, tähelepanelikkust ja mälu. Himma meenutas, kuidas kord tuli Loop pärast kontserti tema juurde ja küsis: "Els, kaks sõna vahetasid teiste vastu, miks nii?"  Või kui lauljannal esinemise ajal paruka maha pillas, naeris Uno laginal nii, et järgmist lugu oli keeruline alustada.

Sünnipäevasaatesse jagub toredaid mälestusi ja märgilisi juhtumisi palju. Oma head soovid saadavad juubilari poole teele veel Voldemar Kuslap, Mikk Targo, Ülle Toming, Hardi Volmer jpt.

"Uno Loop. Armastuse värvid" tele-esilinastub ETV2-s pühapäeval kell 21.45, ETV näitab saadet kolmapäeval, 3. juunil kell 22.25

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: