Toidublogija Priit Vahar jagas piknikusoovitusi: leia enda salakoht ja võta kaasa päris nõud

Foto: Pikrepo free

Ilusad ilmad meelitavad inimesi kodudest välja ja õues olles on hea ajaviide näiteks pikniku pidamine. Toidublogija ja hobikokk Priit Vahar jagas soovitusi, kus pikniku pidada ja mida sinna kaasa võtta.

Vahari sõnul on mõistlik piknik kombineerida mõne teistsuguse tegevusega. Näiteks võib enne või pärast pikniku pidamist teha ekskursiooni mõnda kaunisse paika või vaadata vabaõhuetendust. "Terve Eesti on täis toredaid kohti. Ja miks mitte näiteks oma pereringi jaoks leidagi kuskil looduses nii-öelda enda salakoht, kus oleks väga mõnus käia ja kus ei ole ka võimalik eriti teiste inimestega kohtuda," rääkis Vahar "Vikerhommikus". Tallinnas soovitas ta pikniku pidada näiteks loomaaias, botaanikaaias või Kadrioru pargis. Üle Eesti on aga ka mitmeid RMK puhkealasid, kus Vahari sõnul samuti tore pikniku pidada on.

Piknikule minnes tuleb kindlasti kaasa võtta piknikukorv ja piknikutekk. "Mida ma kindlasti soovitaks, et kui juba piknik, siis korralik. Olgu olemas ilus piknikutekk, kus saab istuda, kus saab lamada. Samamoodi piknikukorvis kaasas olevad nõud võiksid olla päris nõud," soovitas Vahar. "See annab ükskõik mis toidule parema väljanägemise ja maitse, kui kasutada päris nõusid," lisas ta.

Päris nõude kasutamine on ka keskkonnasõbralikum. "Et ei jäetaks siis kuskile prügikastidesse ühekordseid nõusid ja plasti. Kõik mis pikniku alale tuuakse, viiakse sealt ka minema," rääkis Vahar.

Toiduna tasub kaasa võtta näputoitu. "Kaasa tuleks võtta sellised asjad, mis ei rikne, mida ei pea soojendama, aga mis säilitavad ikkagi enda sellise ilusa ja isuäratava välimuse siis, kui nad on juba mõne tunni piknikukorvis olnud," rääkis Vahar. Näiteks tasub kaasa võtta erinevaid puu- ja juurvilju, juustu- ja lihavalikuid, võileibu, bruschetta'sid, taco'sid, väikeseid hamburgereid ja salateid. Magustoiduna võib praegusel ajal kaasa teha näiteks rabarberikooki, kuid hästi sobivad ka erinevad purkidesse tehtud portsjoni magustoidud, nagu näiteks tiramisu.

Lisaks toidule võiks Vahari sõnul kaasa võtta ka mõned kergemad seltskonnamängud, mida teistega koos mängida. Kindlasti tuleks piknikukorvi panna ka desovahend ja salvrätikud.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: