Tõukeratta suvekoolis saavad noored selgeks sõidu põhitõed ja trikid

Pääsküla noortekeskuse esisel platsil alustas kolmapäeval tegevust tõukeratta suvekool. Noored saavad värskes õhus profi käe all õppida selgeks tõukerattasõidu põhitõed ja hulga trikke.

Trenni tuleb kaasa võtta tõukeratas ja kiiver. Enne kui päris sõiduks ja trikitamiseks läheb, tuleb end soojaks teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ise ma ei ole kunagi trennis käinud, vaid olen ise õppinud. Olin väike, viieaastane, sain oma esimese tõukeratta, läksin õue, püüdsin trikki teha. Iga kord välja ei tulnud ja siis mõni päev ei tulnud välja, ei tahtnud enam sõita, aga mida rohkem sa harjutad, seda paremaks sa saad. /.../ Minu jaoks annab tõukerattasõit hea tunde, kui mõne triki ära teed, või selle, et saad ennast ületada teatud raskustel," selgitas tõukeratta suvekooli treener Ott Aleksander Raud.

Väikesed tõuksisõbrad soovivad suvekoolis selgeks saada uusi trikke.

"Ma saan uusi asju ära õppida selle tõukerattaga," ütles Kaur, kes juba oskab teha bunny hoppi, cancani. Unistus on tal ära õppida backflipi tegemine.

"Ma tahtsin hakata trikke selgeks õppima ja heaks saada tõuksis. /.../ Ära tahaks õppida tahaks VIP-i ja oskan bunny hoppi ja hüpet," rääkis Gustav.

Kui terve suvi harjutada, küll siis sügiseks ka kõik trikid selgeks saavad. Kolmapäeval oli igal juhul poistel olemas soov õppida ära ka kõige keerulisemad trikid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: