Tarvo Valm laste koduõppest: see on horror

Muusik Tarvo Valm ehk Val Tvoar on ajal, mil koolid on distantsõppel, pidanud olema õpetaja oma teises klassis käivale lapsele. Koduõppega on aga kaasnenud ka mitmeid olukordi, mis on Valmi närvi ajanud.

"Laps ikka peab natuke seda isa sõna ka saama, muidu läheb jorutamiseks. Me püüdsime hoida sellist rutiini, et kümnest hakkame kindlalt õppima. Enne seda on söödud, et ei ole nii, et on 12 ja siis ma tean, et on päev metsas ja eriti veel, kui on ilus ilm, siis oled ise leilis, et pead istuma seal, et noh 4x4... Noh, me just ütlesime selle numbri!" rääkis Valm "Terevisioonis".

Raskusi tekitasid näiteks matemaatika ülesanded. "Kaks matemaatika lehekülge. Lihtsad. Ise vaatad, et noh põhimõtteliselt on juba valmis aga no temal muidugi ei ole. Poolteist tundi noh... See ju on horror," ütles Valm.

Ta lisas, et nüüd on aga käes koduõppe viimane nädal. "Me oleme sellega hakkama saanud ja ma usun, et me oleme väga tublid," ütles Valm.

Koduõppe kõvalt leidis Valm aga aega ka enda asjadega tegeleda. "Minu meelest oli see nagu äge puhkus. Ma sain salvestusi tehtud ja perega olla," rääkis ta. "Mul maal kõik katused parandatud, paigatud, tiik on konnadest puhas, puud on tehtud. Ma isegi natuke oleks võib olla veel. Võtaks selle suve ka ära ja sügisest paneks selle start nupu sisse," ütles Valm.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: