Noëp: ma ma olen üsna väärtusetu lõkkemuusik

Foto: Romi Hasa / Vikerraadio / ERR

Noëp ehk Andres Kõpper tõdes, et ta on üsna väärtusetu lõkkemuusik ja kui keegi kutsuks teda jaanipäeval lõkke äärde mängima, peaks see inimene pettuma.

"Põhimõtteliselt ainuke muusika, mida ma oskan teha ja esitada, on mu enda lood ja isegi neid kõiki ma ei oska võib olla kitarri peal mängida," selgitas Kõpper "Vikerhommikus".

Kõpper tõdes ka, et ta ei ole loomu poolest tegelikult laulja ja see, et ta laulmiseni jõudis, on üllatav. "Ma esimest korda esinesin vokaalselt alles gümnaasiumis, kui ma laulsin Jose Gonzaleze "Heartbeatsi" hõbehäälel. Selle panin kohe kinni noh," meenutas Kõpper. "Enne see mõte, et ma üldse laulan, oli mõeldamatu. See oli põhimõtteliselt nali, sest ma olin täiesti andetu. Või noh ma loomu poolest ei ole mingisugune laulja. Selles mõttes, et ega ma ei pidanud üldse viisi ja ei olnud mingit lootust, et ma võiksin laulja olla," selgitas Kõpper.

Ometigi polnud muusika ja publiku ees olemine talle võõras – ta oli aastaid muusikakoolis klaverit ja akordionit õppinud ning pillimänguga ka korduvalt esinenud. Ühel hetkel hakkas Kõpper üksi kodus klaveri saatel laulma ja sisetunne ütles, et laulmisega võiks ka edasi tegeleda.

Muusikat meeldib Kõpperile teha nii üksinda kui ka teistega koos. "Üksi mulle meeldib teha küll, aga selle mööndusega, et ma saan alati teha kellegagi koos. Selles mõttes, et mulle ikkagi väga meeldib muusikat kirjutada teiste inimestega koos ja see on minu meelest palju edasiviivam ja inspireerivam," rääkis ta.

Hiljuti andis Kõpper välja ka uue loo "Young Boy", millele ta tegi 3D animatsiooni stiilis muusikavideo. Kõpper selgitas, et muusikavideo tegemine oli väga aeganõudev töö – viiesekundilise kaadri tegemiseks võis kuluda päevi. Uut lugu esitas ta hiljuti ka Teletorni katuse serval esinedes. "See oli väga äge kogemus," ütles Kõpper ja lisas, et kõrgustes olles ta hirmu ei tundnud.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: