Ülari Kirsipuu lapsepõlves tehtud filmidest: kodused olid rahul – teenisin palju raha

Foto: Sten Teppan

"Nukitsamehes" Kustit ja "Keskpäevas" Meelikut mänignud Ülari Kirsipuu meenutas, et kodustelt tema filmikarjääri osas kuigi suuri reaktsioone ei tulnud.

"Kodused suhtusid hästi, ma ju teenisin palju raha. See oli tollal ikka väga väga suur raha. Me saime veel mingisuguse preemia mingisuguselt festivalilt. Kui mu mälu mind ei peta, siis see oli suurusjärgus 820 rubla," rääkis Kirsipuu Vikerraadio saates "Käbi ei kuku...". "See aitas meil lihtsalt emaga ära elada. Ma arvan, et ma andsingi enamus raha võib olla emale. See raha teema oli meil kuidagi niimoodi, et tema andis mulle, kui oli ja vastupidi," lisas ta.

Kirsipuu lisas, et filmide populaarsus talle pähe ei hakanud ja ta jäi ikka alati iseendaks. "Ma olin olnud ühes mingisuguses ETV lastesaates ehk ma olin varem kaamerate ees olnud ja televiisoris olnud ja tänu RAM-i poistekoorile saanud ka päris palju esineda ja ka nii-öelda vennasvabariikides saanud reisida ja tundnud seda esineja sära ja tähelepanu," selgitas Kirsipuu.

Ta lisas, et temas on olemas nii Meelikut kui ka Kustit ja suurt rolli elamist need karakterid seetõttu ei nõudnud. "Ma arvan, et ma olen väljaspool filme üsna samasugune. Okei, see Meelik oli seal selline noor kirjanikuhakatis ja natuke flegmaatiline, et võib olla ma nii flegmaatiline ei ole, aga niuke unistaja ja romantiku tüüpi ma arvan, et ma olen," ütles Kirsipuu.

Kirsipuu tütre Anni-Brit Kirsipuu sõnul näidati "Nukitsamehe" filmi talle ja õele juba väiksena ning nad on seda näinud lugematu arv kordi. ""Nukitsamees" on ju paras õudukas tegelikult ja lapsed kartsid seda. Triinu-Liisile [Ülari kõige vanem tütar] sai ju seletatud, et need ei ole tegelikult kollid – kolle pole olemas. Need on näitlejad, nad on grimmi all, nad on kostümeeritud ja need sarved ei ole neil päris," meenutas Ülari Kirsipuu.

"Nukitsamehest" tuntud fraasid on teda saatnud ka igapäevaelus. Näiteks on lapsed talle tihti öelnud "Kuti päh, Kuti ata!" ja "Sa lase meil ikka puhata ja mängida ka!"

Näitlejateed Kirsipuu aga siiski ei valinud, sest leidis, et pole selleks piisavalt andekas. "Ma olen väga enesekriitiline. Ma teen kuidagi vaistlikult vahet heal ja halval näitlejal. Ma oleks tahtnud mängida paremini, aga mul ei tulnud see välja ja sealt pealt ma edasi ei näinud nagu ennast mingisuguse näitlejana. Näitlejana peab olema usutav," selgitas Kirsipuu.

Ema suunas Kirsipuu neljandas klassis muusikakooli, kus ta hakkas saksofoni õppima. Vahepeal õppis ta ka teisi pille, näiteks flööti ja kontrabassi, ning muusika on teda saatma jäänud ka ülejäänud elu. Kirsipuu sõnul tunneb ta vahel ka kahetsust, et enda lapsi rohkem muusikaga tegelema ei õhutanud. "Kuna mind piltlikult öeldes pandi väevõimuga seda tegema või kaikaga, siis ma mõtlesin, et oma lastele seda justkui ei sunni. Mingil hetkel mulle tundus, et kui neid tegelikult ju see muusika huvitas, et oleks pidanud seda tegelikult tegema," rääkis Kirsipuu. Praegu töötab Kirsipuu vanim tütar finantsvaldkonnas, keskmine tütar viljastusravi kliinikus ja kõige noorem tütar õpib Vanalinna hariduskolleegiumis.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: