Jupiter soovitab värsket põnevussarja "Epideemia"

ERR-i veebikanal Jupiter soovitab värsket Kanada põnevus- ja draamasarja "Epideemia".

"Kuigi tegu on verivärske sarjaga, tuleb siiski rõhutada, et see valmis vahetult enne koroonakriisi ülemaailmset puhangut," rääkis Jupiteri toimetaja Raul Lobanov. "Sarja vaadates on raske uskuda, et esimene osa läks Kanadas eetrisse 7. jaanuaril. Kogu tegevusliin ja seriaali-epideemia areng on sedavõrd sarnane sellele, mida oleme näinud reaalses elus juhtumas viimaste kuude jooksul."

Sarja autor Annie Pierard on meenutanud vahejuhtumit lennukis, kus mõned read eespool istunud reisija hakkas köhima ja sealt tõukus arutelu viiruste leviku üle. Justkui asjade kokkusattumisel sattus autorile lennujaamas näppu ka ajakiri, milles käsitleti epideemiaid läbi ajaloo.

Sarja alguses saab Montreali kodutute seast alguse uus ja tundmatu viirus, mis hakkab linnas tasapisi paanikat külvama. Erakorralise meditsiini laboris valmistutakse halvimaks. Labori juht, nakkushaiguste spetsialist Anne-Marie Leclerc püüab teha kõik, et haiguspuhangust ei saaks surmav epideemia.

"Eriliseks teeb sarja ka valitud vaatepunkt. Eesti keskkonda tuues on sarja keskmes Terviseamet, selle juht ning tema võitlus viiruse, poliitilise surve, kommunikatsiooniekspertide ja meediaga. See on sõda mitmel rindel," selgitas Lobanov. Põnevus on "Epideemias" segatud suhtedraamaga, sest kõrvuti tõvepuhanguga peab peategelane Anne-Marie toime tulema ka probleemidega eraelus.

"Ühelt poolt pakub sari palju äratundmist ja ootamatuid parelleele ka Eesti reaalsusega. Teisalt on sari tõeliselt põnev ning kaasahaarav," lisas Raul Lobanov selgitades, et kõigil, kes ei kannata järgmist osa nädal aega oodata, on võimalus kogu sarja vaadata tervikuna Jupiteris.

"Epideemia" on ETV ekraanil pühapäeviti kell 22.00.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: