Peipsi-äär ootab gurmaane

Peipsi järvefestival, Räpina.
Peipsi järvefestival, Räpina. Autor/allikas: Tom Žuravljov

Peipsi kandi rahvas kutsub nautima hõrgutisi festivalil III Peipsi Toidu Tänav 175 km. 22. ja 23. augustil avavad uksed paljud ajutised restoranid.

Vabaõhurestoranid on laiali paigutatud 175-kilomeetrisele järveäärsele trassile. Külastajatele pakutakse kõike kohalikust toormest valmistatavat, nii traditsioonilist Peipsi toitu kui tänapäevase aksendiga valmistatud roogi.

Augusti lõpp on Peipsimaal korraldajate sõnul kõige rikkalikum aeg: valminud on kõik aiaviljad, metsades on seened ja ulukid, järvest tuleb värsket kala, ja kõik see on värske, lõhnav ning mahlane.

Ka sel aastal on avatud  jupike Peipsi Toidu Veetänavat, kus ujuvrestoranidel tehakse sõitu ja toitu, liikudes mööda Emajõge.

Restoranid on avatud 22. augustil kell 11-21 ja 23. augustil kell 11-17.

Peipsi Toidu Tänavat korraldab MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök koos Peipsi Toit võrgustiku liikmetega, kes lisaks korraldavad 18. juulil ka kogu Peipsimaa rahvarohkeimat Rääbisefestivali, kus müügikohad, õpitoad ja tegevused toimuvad laialipillutatult mööda Kasepää ridaküla Jõgevamaal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: