"AK" käis Kadriorus kevade märke otsimas

Foto: Anton Aleksejev

Eriolukord võis tunduda nagu pikk igavavõitu nädalavahetus. Nüüd kiirustavad inimesed nautima seda, et kohvikud ja mänguväljakud on jälle avatud, ja tegema töid, mis on ammu oma järge oodanud.

Tänavad, kohvikud ja hoovid täituvad inimestega - nagu igal kevadel. Tänavu on eriline kevad - eriolukord on selja taga. "Aktuaalne kaamera" uuris Kadriorus inimestelt, millega nad nüüd oma päevi täidavad.

"Õnneks töökoht jäi ka alles. Kevad on ilus ja õigel ajal tulid leevendused - saab kohvikus istuda ja kohvi juua," rääkis tallinlane Lauri.

"Ei näinud sõpru nii palju - pigem nägime üksteist arvuti vahendusel. Näiteks toitu tellisime rohkem koju, kui et käisime poes ostmas. Aga üldiselt, jah, põhiliselt oli nagu üks pikk nädalavahetus," kommenteeris Andree.

Hoovisopist kostab tänavale sae vingumist. Keegi teeb kuuris mingit tööd, mis on juba ammu plaanitud.

"Sel ajal ma praktiliselt nagu istusin karantiinis," rääksi Ülar. Ajakirjaniku küsimuse peale, mis ta praegu teeb, vastas mees: "Ma maja ehitan - pööningukorrust välja. Ja lammutan siin. Tundub küll, et praegu on see õige aeg."

Eakamad inimesed on samuti päikese kätte tulnud. Üksi kodus istumine hakkab mõistusele.

"Et mitte depressiooni langeda - kui tundsin, et hakkab suruma, tulin õue," jutustas Anna."Ümberringi on kõik nii negatiivne. Peab vähem uudiseid vaatama telerist."

Kõige toredam on arvatavasti vanaemadel. Lapselapsed lasteaias ei käinud ja olid täielikult vanavanemate käsutuses. Ja nüüd on ka mänguväljakud avatud. Pidu!

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: