Pea iga päev "AK" eetrisse jõudnud laborant: vanaema helistas ja küsis, kas minuga on midagi juhtunud

Synlabi laboranti Jorgen Holmi on inimesed koroonakriisi ajal näinud tõenäoliselt rohkem kui kõiki oma sõpru kokku, sest "Aktuaalne kaamera" tõi ta tuppa pea iga päev.

Holm ise tunnistas "Ringvaates", et tal pole olnud väga aega televisiooni jälgida. "Kuigi vanaema helistas mulle mõni aeg tagasi väga mureliku häälega ja ütles, et mind on lausa kaks päeva teleris näidatud, et kas minuga on midagi juhtunud."

Ta lisas, et on päris paljude tuttavate käest nii ühelt kui teiselt poolt kuulnud, et teda on teleris nähtud väga palju.

Tegemist on ühe klipiga, mis filmiti ühe korraga, sest eriolukorra tõttu ei olnud võimalik mitu korda laborit filmima tulla. Seetõttu käiski "Aktuaalse kaamera" eetris pidevalt üks ja sama kaader, sest muud pilti ei olnud näidata. Kuigi seetõttu võis jääda mulje, et Holm kogu aeg töötas, siis märkis ta, et mõned puhkepäevad tal siiski olid. "Praegu oli väike puhkus, esmaspäevast juba tööle tagasi."

Klipis valmistab ta proove ette eralduseks. "Kuna tegemist on limaskesta kaabetega, siis meil on vaja sealt kõigepealt see viiruse detekteeritav osa kätte saada. Me detekteerime RNA-d ja selleks me valmistamegi masina jaoks proovid ette, et masin saaks selle eralduse meie jaoks ära teha."

Holm selgitas, et nendes samades proovides on see, mille eest kaitsevad end inimesed skafandrites, kui nad neid proove võtavad. "Meil on nad selle laminaarkapi all, nad on üpriski isoleeritud. Tegelikult oleme me suhteliselt hästi kaitstud."

Kõige rohkem eraldasid nad laboris ühe päevaga 3000 proovi. "Logistik tõi kogu aeg juurde ja tundus, et otsa ei saagi."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: