Inga Lunge, Harry Kõrvits ja Ott Sepp tegid lühiülevaate suvelavastusest

Ott Sepp, Inga Lunge ja Harry Kõrvits andsid "Ringvaates" ülevaate kolmest suvelavastusest – "Vana klaver", "Jutt jumala õige" ja "Kirvetüü".

Lunge tõdes, et ega ta täpselt ei teagi, et kas ta oskab enam proovi teha, kuna pole seda nii kaua aega teinud. "Ma olen praegu maakodus ja oskan labida, mootorsaega ringi käia, ma võin istutada, aga see, mis laval hakkab toimuma, no mine sa tea." Esimene proov on 1. juunil. "Esietendus on meil 31. juulil, nii et aega natukene on. Küll tulevad need oskused ka tagasi."

Tegemist on muusikaliga, mis kannab pealkirja "Vana klaver" ja jutustab Kalmer Tennosaarest. Lunge ei paljastanud, keda ta seal täpselt mängib. "Igatahes olen ma selle rolliga väga rahul. See on midagi teistsugust kui see, mida ma varem teinud olen." Lisaks Lungele teevad lavastuses kaasa Sepo Seeman, Peeter Oja, Kalle Sepp, Ingrid Margus, Saara Nüganen jt. Lava peal on neid kokku 25.

Lavastus tuleb etendamisele Kiidjärvel, mis ei ole valitud niisama. "Me teeme seda samas kohas, kus Kalmer Tennosaar on sündinud ja isegi elanud."

"Jutt jumala õige" ja Harry Kõrvits

Harry Kõrvits ütles, et tema tegi suvelavastuse "Jutt jumala õige" seni proove läbi interneti. Nüüd hakkasid nad samu proove tegema füüsiliselt. "Senimaani olid lugemisproovid."

Lavastus esietendub taastatud Vainupea kabelis 18. juulil ja selle lavastaja on Jaanus Nuutre. "Ta otsis mind üles ja tegi mulle pakkumise. Mind üllatas see pakkumine väga, sest see on praktiliselt ühe mehe tükk, kuigi ta ise mängib ka kaasa ühte tegelast."

Kõrvits lisas, et võttis selle vastu kui väljakutse. "Ma mängin ühte vanameest, kes on elus kaotanud kõik lähedased. Poeg on elus, aga pojal on omad ärid ja tegemised linnas, käib harva külas ja mees ehk mina mõtlen endale välja jumala ning võtan ta endale vestluspartneriks ja lahkan temaga inimlikke teemasid."

Tema tegelane ei ole usklik, vaid ateist. "Aga ta on piiblit lugenud. Samas ta mõtiskleb, et kõik ei ole ju elus nii näinud nagu tema on tahtnud, et miks need asjad elus ikkagi sünnivad. Niisugune arutelu."

"Kirvetüü" ja Ott Sepp

Ott Sepp on samuti valmis taas lavale astuda. Ta tõdes, et taas lavale minemine saab olema väga huvitav. "Ma ei tea, mis saab, ma ei ole näidelnud ega laval olnud 2,5 kuud."

Samas tõdes ta, et tema füüsiline vorm on olnud väga hea. "Ma olen teinud hantleid. Mul ei ole mitte midagi muud siin kodus teha. Aga vaimne vorm – ma arvan, et see on ka väga hea."

Vanemuise suvelavastus "Kirvetüü", kust Sepp osa võtab, esietendub Tartu kammivabrikus 3. juulil. Sepp kinnitas, et Vanemuine järgib kindlasti kõiki vajalikke nõudeid. "Aga kuidas see täpselt välja näeb, see on ka minule üllatus."

"Kirvetüü" jutustab 90. aastate alguse väikestest Setomaa kogukonnast ja sellest, kuidas seal juhtuvad erinevad asjad, rääkis Sepp. "See lugu on suures osas ka elust enesest. Tegelastel pole päris need samad nimed, mis nad kunagi olid, aga kõikide tegelaste prototüübid on suuremal või vähemal määral olnud olemas."

Sepp ise mängib tegelast nimega Enrico, kes on küllaltki kalestunud, Afganistani sõjast tulnud mees, kellel ausalt öelda ei ole enam erilist põhjust elada, aga ta leiab seda inimeste enda võlglaseks tegemiseks ja leiab seda elu mõtet suures koguses amfetamiinis," selgitas Sepp.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: