Borrelioosi haigestunud arborist pidas sümptomeid pikalt tööst tulenevateks

Kui paar päeva tagasi rääkis "Ringvaade" sellest, et tervise arengu instituut ootab, et inimesed saadaksid neile puuke, siis neljapäeval oli stuudios arborist Heiki Hanso, kes tegi testi ja selgus, et tal on puukborrelioos. Haigusega kaasnevaid sümptomeid pidas ta pikalt tööst tulenevateks.

"Mul on end väga keeruline monitoorida, sest ma töötan kogu aeg füüsiliselt. Iga päev on trennipäev ja selline koormus annab igal järgneval päeval tunda," selgitas Hanso. "Aga puugi sümptomid on suhteliselt sarnased. Aga mul viimasel ajal olid hakanud une pealt liigesed valutama ja ärkasin selle peale üles, et küünarnukid on valusad ja pakitsevad täitsa."

Ta tunnistas, et kuivõrd ta on juba 42aastane, siis ta mõtles, et see kõik on normaalne. "Kuna mul kogu aeg on pingeline elu, ettevõtja värk ja ma olen harjunud, et mul ongi selline elukvaliteet. Seljaprobleemid on olnud eluaeg."

Selliseid sümptomeid hakkas ta tähele panema selle aasta alguses. Testist selgus, et tegelikult on ta puukborrelioosi põdenud elu jooksul rohkem kui korra. "See on mul kolmas. Mul on veel hästi läinud. Aga ma ei mäleta, et oleks seda niimoodi varem tähele pannud nendel eelnevatel kordadel."

Hanso ütles, et ei tasu uskuda, vaktsiinivastaste juttu. "Kindlasti ärge rikkuge elu ära endal. Vaktsineerige kindlasti."

Ta loodab, et kuna ta tervis on üldjoontes korras, siis ta loodab, et see läheb tal ravimitega kiiresti üle. "Kui sul liigestega juba mingi pull on, siis hullemaks pärast seda enam ei lähe. Aga kui see jääb alles, siis sellele ma küll mõelda ei taha. Päris tüütu, kuidas see une- ja elukvaliteeti halvendab. See on märkimisväärne."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: