Eestlased tunnevad kutsikate vastu tavapärasest suuremat huvi

Foto: Kristiina Tammik

Inimesed on hakanud tavapärasest rohkem koduloomi võtma. Eriti suurt huvi tuntakse kutsikate vastu.

"Kasvatajad, kes siis tegelevad tõukoertega, räägivad, et nad saavad iga päev massiliselt kirju ja kõnesid inimestelt sooviga kutsikas saada. Üks kasvataja ütles, et võib olla võrreldes eelmise kevadega lausa 80 protsenti rohkem on selliseid soovijaid," rääkis Maalehe ajakirjanik Eva-Lotta Kivi "Vikerhommikus. Ta lisas, et kui tavaliselt on inimesed tõukoerte osas väga valivad, siis praegu on nad valmis võtma ükskõik millist kutsikat ükskõik millise hinnaga.

Kivi sõnul on inimesed ka varasemalt kevaditi koduloomade vastu suuremat huvi tundnud, kuid sel aastal algas "hooaeg" koroonaviiruse tõttu kaks kuud varem. "Koroona ajal inimesed pagesidki oma maakodudesse, paljud võib olla ei pidanudki tööd edasi tegema. Kõik ju vallutasid erinevad matkarajad, rabad ja kui sa käidki niimoodi kogu aeg õues, siis sul tundubki, et sul oleks seda koera vaja," selgitas Kivi.

Lisaks tõukoertele on hakatud ka varjupaigast rohkem koeri võtma. Nii on endale kodu leidnud ka need, kes juba 900 päeva varjupaigas uut peremeest oodanud on.

Kivi tõdes aga, et sügisel võivad mitmed uued koeraomanikud avastada, et koer nende eluviisiga siiski ei sobi. "Sügisel võib olla nii-öelda buum, kus Facebook on täis postitusi, et sain järsku aru, et minu lapsel on ikkagi allergia või et tegelikult meil ikkagi ei ole selle koera jaoks nii palju aega kui võiks, et ikkagi peame käima tööl," rääkis Kivi ja lisas, et lemmiklooma võtmine tuleks siiski hoolega läbi mõelda.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: