ERR-i raadiojaamad lülituvad suvistele tuultele

Peagi puhuvad ERR-i raadiokanalites juba suvised tuuled. Uusi ja põnevaid saateid-projekte on tulekul palju.

Vikerraadio

 • Milvi Martina Piir viib möödunud aastal populaarsust kogunud sarjas "Naine ajas" uutes osades muinasjututegelased kokku nende ajalooliste prototüüpidega – muidugi rõhuga naiskangelastel. Alates 1. juulist kolmapäeviti kell 14-15.
 • Martti Kalda alustab 4. hooaega sarjaga "Hommikumaa vägevad", mis kõneleb Aasia võimuperekondadest, keisritest, kuningatest - neist, kes juba surnud või võimu kaotanud, ning teistest, kes endiselt võimul. Sekka diktaatoreid, poliitikuid või ärimehi, kes ise püünele roninud. Saade on Vikerraadios alates 29. juunist esmaspäeviti kell 14-15.
 • Andres Oja võtab luubi alla tuntud Eesti muusikute lapse- ja nooruspõlve. Näiteks astuvad kuulaja ette Margus Kappel, Raul Vaigla, Erkki-Sven Tüür, Heini Vaikmaa, Kristo Rajasaare, Peeter Vähi. Mis ja/või kes suunas muusika poole? Millised olid muusika kuulamise võimalused aastakümneid tagasi? Kust ja kuidas heliplaate ja pille saadi? Kus esineti? Sari "Heli nälg" alates 3. juulist reedeti kell 14-15.
 • Olavi Pihlamäe suvesari legendaarsest Jaak Joalast, kelle sünnist möödub tänavu 70 aastat.
 • Jaaniõhtu muusika valivad tänavu Vikerraadio kuulajad.
 • Vikerraadio pühendab ühe juulinädala ETV 65. sünnipäevale.

Klassikaraadio

Klassikaraadios tuleb luuleline suvi. Peateemad on muusika, poeesia, romantika ja meditatsioon.

Kirjutatud ja loetud sõnal on suvekavas väga suur roll. Eetrisse jõuab palju luuleridu eesti luuletajatelt ja ka klassikutelt, kõige kaunimad Shakespeare'i sonetid, poeetide elulood, nende elu, loomingut ja olemist peegeldavad saated. Luule näitab meile olemise ilu. Terve Klassikaraadio programm on luuletustest läbi põimutud. Luulelugemised on eetris kell 10.30, 15.30, 16.10. Saated "Olemine luules" on neljapäeviti kell 21, "Luuleruum" laupäeviti kell 22.

Teatrid on olnud mitu kuud suletud ja inimeste teatrinälga kustutab suvel juuli alguses, 6. juulist kuni 15. juulini Klassikaraadios suurejooneline kuuldemängude festival. Raadioteater on valinud seitse raadioteatriõhtut, igal õhtul kell 19 ootab raadios põnev teatrielamus, lavastused, kus peaosades on legendaarsed eesti näitlejad mitmest põlvkonnast. Reede õhtul on ka lisaetendus, jälgige kava!

Klassikaraadio tähistab Veljo Tormise 90. sünnipäeva eriprogrammiga. Terve maailm on täis koorilauljaid ja koorimuusika sõpru, kes on Tormise muusikast saanud energiat ja inspiratsiooni. Veljo Tormise juubeli puhul on eetris tema jutud ja muusika augusti esimesel nädalal.

Klassikaraadio on kohal Tartus Klaaspärlimängul, Viljandi pärimusmuusika festivalil ja Pärnu festivalil. Jätkub Beethoveni aasta. Beethoveni muusika on nagu klassikalise muusika sünonüüm, selles on palju suuri ideid, kõlailu ja harmooniat, hea võidab alati kurja, päike tuleb välja. Beethoveni kontserdid kõikjalt üle maailma on eetris esmaspäeva õhtuti. Luuleline suvi kutsub märkama ilu meie ümber.

Raadio 2

 • Raadio 2 suveprogramm toob eetrisse palju uusi, värskeid ja vabasid saateid. Julgete väljaütlemiste poolt tuntud blogija Paljas Porgand ning suu-peale-mitte-kukkunud muusik ja näitleja Kristel Aaslaid hakkavad üksteisele puid alla panema "Naistesaunas".
 • Melomaan Vaiko Eplik võttis ette koduse muusikakogu korrastamise, mille käigus sõelale jäänud eesti muusika pärlid ta suve jooksul Raadio 2 kuulajatele ette mängib.
 • R2 muusikajuht Erik Morna ja peatoimetaja Kristo Rajasaare valivad R2-le pärandatud Onu Bella kirevast plaadikogust eetrisse laule.
 • Brent Pere sukeldub bänditegemise anatoomiasse ja uurib, millal, kuidas ja miks sündisid ning kuidas arenesid tänaseks tuhandete kuulajate südamed võitnud eesti ansamblid?
 • Suvi toob ka oodatud "Kuumalaine", kus kõige kuumemad Eesti artistid toovad kuulajateni pleilistid oma hetke lemmikmuusikaga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: