Aivar Mäe: ma ei luba teatritöötajaid kuhugi mujale tööle

Foto: ERR

Rahvusooper Estonia peadirektor Aivar Mäe rääkis, et teatritöötajaid ta eriolukorra ajal mujale tööle ei luba.

"Selleks, et nad oleksid terved ja vormis. Eriti balletitantsijad, sest seal on tegu ju praktiliselt tippsordiga," selgitas Mäe Raadio 2 saates "Hommik!". "Iga inimene jääb oma liistude juurde," lisas ta.

Estonia on eriolukorras olnud võimeline teatritöötajaid keskmisel palgal hoidma. Näitlejate ülesanne oli püsida kodus ja teater aitas kaasa, et nad saaksid end seal vormis hoida. "Näiteks balletitantsijatele viisime koju ka väikese balletipõranda," ütles Mäe.

Lisaks on rahvusooper välja mõelnud ka mitmeid uusi lahendusi. Näiteks on nad sotsiaalmeedias näidanud varasemaid etendusi, balletitantsijad on hommikuti teinud virgutusvõimlemist ja antud on ka lühikontserte. Mäe sõnul on meeleolud teatris olukorrale vaatamata head ja tujul nad nulli minna ei lase. "Tegevus pidevalt käib. Ratas võib olla ei liigu nii kiiresti kui tavaliselt, aga kõik käib," ütles Mäe.

Küll aga võib teatrit järgmisel poolaastal tabada koondamislaine, mille numbritest on Mäe sõnul praegu veel vara rääkida. "Ma arvan, et keegi ei pääse sellest, ega ka meie," tõdes ta. Valik, keda koondada, saab aga keeruline olema. "Partituur on partituur ja pillirühmad peavad olemas olema ja häälerühmad kooris peavad ka olemas olema, nii et ega seal väga palju midagi ära võtta ei ole," selgitas Mäe.

Selle nädala algusest valmistatakse Estonias ette ka järgmise hooaja lavastusi. Külastajatele loodavad nad taas uksed avada septembris, kui esialgse plaani järgi kõik piirangud kaotatakse.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: