Lasteekraani lehel on vaatamiseks mitmeid uusi filme

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lastefilm "Nukatuka metsarahvas"

Lasteekraani lehele on lisandunud uut sisu, mille vaatamisega kodus aega sisustada.

"Idatuul. Koos oleme vabad"

Mika ja tema parim sõbranna Fanny ootavad aasta parimat sündmust – suvelaagrit! Ainus probleem on selles, et Mika peab ära tegema lõpueksamid, agaparaku ei ole ta just kõige parem õpilane. Tegelikult tundub, et tal ei õnnestu kohe mitte miski. Tema ema ja isa on aga lausa geeniused, kes pole mitte kunagi mitte milleski ebaõnnestunud. Seda suurem on nende šokk, kui Mika eksamitel läbi kukub ja suvelaagri võib Mika nüüd ära unustada. Fannyle, kes on lootnud vaheaja koos sõbrannaga laagris veeta, on see loomulikult suur pettumus. Mika saadetakse hoopis maale oma range vaneama tallidesse, kus ta peaks terve suve õppima, et sügisel järeleksamid ära teha. Mika otsustab halvast olukorrast parima võtta ega kavatse veeta oma päevi toas raamatuvirnade keskel. Ratsutada ta ei oska ega tea ka midagi hobustest, aga avastab peagi, et tal on nende loomadega täiesti eriline side. Eriti tõrksa ja metsikuvõitu täku Idatuulega. Kui Mika saab teada, et tallid on pankroti äärel ja Idatuul kavatsetakse müüa kohalikule lihunikule, kurikuulsale ungarlasele, otsustab ta koos talliposis Samiga midagi ette võtta...

Filmi "Idatuul. Koos oleme vabad" saab vaadata siit.

"Nukatuka metsarahvas"

Pillimees Ronihiir, nutikas Metsahiir Morten, pagarmeister Jänes ja kõik nende sõbrad elavad Nukatuka metsas. See on elamiseks küll kena koht, aga pisemad loomad peavad kohalike kiskjate pärast pidevalt valvel olema. Näiteks rebasel on laiduväärt komme pista nahka kõik hiired, kellega ta tee ristub. Aga kui siil proovib pista pintslisse Morteni vanaema, saab Mortenil mõõt täis. Ta tahab kehtestada seaduse, et kõik loomad oleksid sõbrad ja lõpetaks üksteise söömise.

Filmi "Nukatuka metsrahvas" saab vaadata siit.

"Õpetaja Konn"

"Mõnikord olen ma konn. See on minu saladus. Keegi peale teie ei tohi seda teada." Sita, Wouter ja teised õpilased naeravad, arvates, et õpetaja tegi head nalja. Kuni ta ühel päeval, veetaimed juustes, klassi astub. Ta riided on märjad ja rebenenud ning ta väidab, et teda ründas toonekurg. Sellest saab alguse naljakas ja põnev seiklus.

Filmi "Õpetaja Konn" saab vaadata siit.

"Operatsioon Arktika"

Suurejooneline seiklusfilm kogu perele, mille tegevus toimub Svalbardi lähistel Põhja-Jäämeres – kohas, kus maad võtavad talvetormid ja päiksevalgus kustub. 13-aastane Julia ning tema 8-aastased kaksikutest õde Ida ja vend Sindre satuvad traagilise eksituse tõttu üksikule Poolkuu saarele. Keegi ei tea, kus nad on, lapsed ise samuti mitte. Lastel tuleb ületada nii oma hirmud kui ka saarel valitsevad ohud – metsikud loomad, raevukas ilm, toidupuudus. Lisaks tuleb leida viis maismaaga ühenduse saamiseks. Kuid nad õpivad kiiresti, kuidas väljakutsetega toime tulla – oskus, millest tänapäeva maailmas lapsed võõrdumas on. Operatsioon Arktika on 90 minutit puhast põnevust ja lummavaid looduskaadreid, mis ei jäta külmaks ei lapsi, nende vanemaid ega ka vanavanemaid.

Filmi "Operatsioon Arktika" saab vaadata siit.

Lisaks on Pipi pannkoogivõistlusele saadetud palju vahvaid pannkoogipilte, mida saab näha siit. 

Siit saab lugeda ka maikuu ajakirja "Täheke".

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: