Dagö liikmed uue plaadi väljaandmisest: meie elu ei koosne ainult Dagöst

Foto: Romi Hasa / Vikerraadio / ERR

Ansambel Dagö andis üle üheksa aasta välja uue albumi "Küte". Bändiliikmed Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane rääkisid, et vahepealsel ajal oli mitmeid muid tegevusi, mis neid rakkes hoidsid.

"Ega me Peetriga ei ole siis mingi Dagö ainult. Meil on oma elu, omad tegemised, omad tahtmised, omad asjad, teatriprojektid nii Peetril kui mul. Järelikult seda aega oli vaja ja nüüd oli jälle aeg ja tekkis mõte, kuidas seda uut albumit teha," kirjeldas Saatpalu kahe albumi vahele jäänud pausi "Vikerhommikus".

"Albumi tegemine ei ole ka päris nii, et sa paned mingid suvalised eriaegadel valminud laulud ja siis teed sellest mingi rea," rääkis Saatpalu.

"Me Lauriga istusime ühel hetkel maha, läksime Kassarisse, võtsime rahvamaja endale mitmeks päevaks ja jämmisime seal ja nii-öelda panime kokku selle, mis siis vahepealsete tegevuste ja ideede jooksul oli kujunenud," kirjeldas Rebane plaadi valmimist.

Saatpalu tõdes, et samasugust elevust nagu esimese plaadi väljaandmisel oli, ta viimase plaadi puhul ei tundnud. "Seda esimest armastust sa lihtsalt mäletad, aga seda ei tule enam kunagi tagasi," ütles Saatpalu. Albumi "Küte" ilmumine tekitas temas lihtsalt hea ja uhke tunde, et millegagi on hakkama saadud.

Võrreldes esimese plaadi ilmumise ajaga on muutunud tagasisidestamine. "Kui varem andsid albumi välja ja siis ta kunagi tuli sealt tehasest ja läks sinna poodi, siis esimene tagasiside oli tegelikult esimesel kontserdil, kui lõpuks seda esitasid. Aga nüüd sotsiaalmeedia kaudu ja muidu tagasitulev info, see teeb teise tunde küll," tõdes Rebane.

"Kütet" saab praegu kuulata vaid digitaalselt. Füüsiliselt ilmub plaat 28. mail.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: