Priit Kuusk: võtsin laevakokaks minemist kui töölepingut

Antarktikas käinud jahtlaev Admiral Bellingshausen jõuab pikalt reisilt tagasi koju. Ekspeditsiooni eredamaid hetki meenutasid "Ringvaates" reisi algataja Tiit Pruuli ning laevakokk Priit "Wend" Kuusk.

Tiit Pruuli selgitas, et pärast seda, kui reisi Antraktika pool möödus edukalt, oli neil plaan ka väike boonus korraldada ja minna ka Arktikasse. "Märtsis saime aru, et olukord muutus nii meredel kui ka kõigis sadamates, kuhu tahtsime minna, selliseks, et tuli kiiresti plaane muuta ja laev koju tuua," sõnas ta.

"Tagasiteed alustati läbi Panama kanali, sealt edasi läbi Kariibi merest, kus olid juba enamik sadamad kinni pandud, seega me saime toitu ja kütust hankida Ameerika Neitsisaartelt," mainis ta ja tõi välja, et edasi mindi üle ookeani ja 21. mail jõuab laev tagasi Saaremaale.

Priit "Wend" Kuusk sõnas, et tema võttis neljaks kuuks laevakokaks minekut kui töölepingut. "Neljaks kuuks palgati mind kokaks, eesmärk selline, tingimused sellised, täielik teadmatus, ei oska ma merelt töötada," mainis ta ja rõhutas, et mingisugust hirmu ta ei tundnud. "Mingist hetkest ma sain aru, et ma saan oma tööga hakkama ja minu vastu on usaldus, samamoodi usaldasin mina ka oma meeskonda."

"Toidule mõeldes meenub mulle kohe kalauputus, mis meid seal Atlandi ookeani ületamisel tabas," ütles Kuusk ja tõi välja, et iga päev tuli merest värsket kala. "Kuldmakrell, tuunikala, pelamiid, kui ma hommikuti läksin kööki, siis mul oli madrustega raudne kokkulepe, et kambüüsi tuuakse ainult puhastatud kala."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: